Krutomýval: On the Road, aneb z NYC do Seattlu autem

1. Měl bych teď zrovna sice hrozně pracovat, ale vůbec se mi nechce, takže abych se trochu potěšil, rozhodl sem se napsat další článek. Přiblížím se tim asi ke světu tradičních blogerů, protože uvedu pár zkazek a postřehů ze své dovolené. 

2. Jojo, situace dospěla tak daleko, že sem si fakt potřeboval vzít dovolenou. To už se mi dlouho nestalo, pokud vůbec někdy. Přemýšlel sem kam se podívat, a zjistil že v Evropě už mě neláká fakt nic, na blízkém východě se válčí, Asie a Pacifik sou moc daleko a na cestě tam by nás někdo mohl sestřelit. Afrika teď nějak není populární, takže mi z realistických destinací zbývala buď Jižní nebo Severní Amerika.

3. Jižní Ameriku si schovávám na příští rok, tak sem se obrátil na mapu USA a Kanady.  Po chvilce přemýšlení nad tím, co sem tu eště nepoznal, nezažil a neprozkoumal mi vypadlo že relativně zajímavé by bylo jít se podívat do parků Yellowstone, Badlands, a Glacier. A když už budu tak daleko západním směrem, tak si zajedu znovu do Seattlu pro nějakou kvalitnější trávu, kterou si tam dám bez pocitu že sem zločinec co riskuje 5 let natvrdo.

4. Vzal sem tedy Zlatomušku, oba sme si zařídili 2 týdny volna a vydali se na cestu. Včera sem se z ní vrátil. S následujícími poznatky:

5. Montana je hrozně veliká, pustá, ale fakt pěkná. Mimo toho že má krásné hory a parky je na ní bezva také to, že na zhruba dvou třetinách nemá pokrytí žádný mobilní operátor. To mě potěšilo.

6. Ohio je děsná díra. Ale vážně. Důkazem toho budiž, že na Clevelendu je nejhezčí jejich centrální hřbitov. Zbytek města i státu vypadají jak po napadení kobylkama a prohře  války s Marsem.

7. V Yellowstonu je prý asi 700 medvědů. V Glacier parku na menší ploše 1000. Neviděli sme ani jednoho! Cítím se poškozen! Ale zato tam byla hromada bizonů a hlavně dost vlezlých elků (Sobi? Losi? Daňci? Nějaká taková verbež s obrazcem srdce na pozadí) co se snažili o kontakt.

8.  Thermální prameny vyvěrající z vulkanického Yellowstonu sou opravdu nádherné, plus poskytují relativně poklidné místo bez byť jen i potenciální přítomnosti medvědů a jiné všežřavé havětě, neboť je kolem nich sesuvná, horká a navíc vysoce jedovatá/škodlivá půda, takže tam zvířata nechodí.

9. V Seattlu se jednoznačně projevilo to, co je jasné každému joudovi co někdy viděl brožurku o tom jak funguje nabídka a poptávka: a to sice že pokud se  drogy začnou prodávat legálně a kontrolovaně například v lékárnách, sou v lepší kvalitě a za nižší cenu než na černém trhu. A stát si eště pěkně utrží na daních. Byla to lahůdka tam strávit jeden víkend, v klidu si nakoupit brownies  a vzít si je do kina na Johna Wicka. Kterej je úžasnej i na střízlivo, ale po požití sušenky nebo medvídků s kvalitním THC je eště lepší.

10. Strávit 2 týdny prakticky nonstop s jednou ženou je téměř nad lidské síly. Málem sem jí zabil. Ono to furt žvaní, na něco se to ptá, něčemu se hihotá, o něčem vypráví, a když vidí bizona tak si ho chce pohladit a nechce pochopit proč nemám zájem na tom aby mi bizon na oplátku pohladil rohama auto.  No prostě – příště budu spíš následovat dědečkův námořnický příklad: ject sám a akorát v každém přístavu mít pohodlně připravenou holku na to důležité. Ale chybama se člověk učí, no ne?

glacier rockies deviltower yellowstonehs bison badlandsparkglacier2

10 komentářů u „Krutomýval: On the Road, aneb z NYC do Seattlu autem

 1. “ Měl bych teď zrovna sice hrozně pracovat, ale vůbec se mi nechce, …“ tak tahle presne zacina kazdy muj pracovni den. Takze vetsinou praci odsunu na den nasledujici, pak na dalsi… Az zadny takovy nezbyva a praci je nutne udelat (sama se neudela – divne, co?).

  Jinak wow, paradni fotky!

  1. Dekuji, ale to nei fotografem ani fotakem ale tim na co ten jouda (moje malickost) ten fotak namiril – vsechno na tom vylete bylo desne fotogenicke 🙂

 2. Pokud sis musel vzít odpočinkovou dovolenou, jednoznačně to vypovídá, žes byl opravdu nucen pracovat…. čéče, jako bys to ani nepsal ty. Ta Zlatomuška s tebou ale dělá divy….

  1. ani ne tak odpocinkovou jako utekovou, klienti uz me zacali stvat do takove miry, ze hrozilo ze je zacnu fyzicky napadat jen jak se zjevi ve dverich 🙂

 3. Tééda, nádherné fotky. Hele, já pojedu příště na dovolenou s tebou, jo? Budu mlčet, nebudu hladit bizona ani se nebudu chichotat. Slibujuuuu:-P

  1. taky se divim ze sem to prezil a na hlave se mi objevilo rozhodne par desitek sedivych vlasu ktere tam predtim nebyly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.