Archiv pro měsíc: Březen 2017

Krutomýval: Jak se rozloučit se svým účtem

1.  Před cca půl rokem sem si založil nový gmail účet, který sem plánoval použít pouze na registraci na jedné stránce, a k ničemu jinému. To sem udělal, a pak na něj vesele zapomněl.

2. Bohužel sem zapomněl i heslo, které sem si k němu nastavil. A protože sem idiot a nýmand, tak sem ignoroval při nastavovacím procesu vřelá doporučení nastavit si sekundární účet, na který vám gmail může poslat link sloužící k nastavení nového hesla, pro případ, že to staré zapomenete. Pokračování textu Krutomýval: Jak se rozloučit se svým účtem

Krutomýval: jak být režisérem, scénáristou a producentem a nezbláznit se?

1. Přihlásil sem se do další filmové soutěže. Jelikož sem se o ni ale dozvěděl docela pozdě, mám na realizaci svého soutěžního příspěvku pouze 3 týdny. Ano, snímek sice má trvat jen asi 5 minut, ale i tak. Napsat, obsadit, režírovat a vyprodukovat byť jen těc pár minut něco trvá.

2. Scénář se mi povedlo napsat během 2 dnů. Casting byl také jednoduchý, protože role byly psány víceméně na tělo hercům, kteří už se mnou pár projektů absolovali. Jako největší oříšek se tentokrát vyrýsovala produkce. Nuže posuďte sami. Pokračování textu Krutomýval: jak být režisérem, scénáristou a producentem a nezbláznit se?

Krutomýval: jak se žije nezaměstnanému?

1. Svět je nádherný! Život je krásný! Zpívající ptáci mě neserou! Rána mě neobtěžují! Všechno je báječné!

2. Ano, již nejsem právník. Dnes uplynul druhý den nové etapy mého života.  Jak božský to je pocit. Ráno člověk nemusí nikam vstávat. Večer ho nestresují tucty nových pracovních mailů. Přes den mu nikdo nevolá, že klient odmítá podepsat smlouvu, soudce vydal podivné rozhodnutí, protistrana vyhrožuje sankcema, nebo něčí zaměstnanec v Severní Dakotě ukradl firemní auto, popsal ho nábožnejma výkřikama a se slovy „Bůh mne poslal zneškodnit Obamu“ vyrazil se prostřílet do Bílého Domu a nebohý Mývale zachraňuj situaci. Pokračování textu Krutomýval: jak se žije nezaměstnanému?