Archiv pro měsíc: Červenec 2017

Krutomýval: Jak se žije v Brooklynu 2

1. Od 1.7. bydlím v Brooklynu, v „umělecké“ (rozuměj „plné podivných existencí, hipsterů a zjevně i kriminálníků) čtvrti Bed-Stuy. Volba na právě tuto lokalitu padla na základě několika doporučení kolegů filmařů a scénáristů, faktu, že si zdejší nájemné mohu dovolit, a toho, že to mám blízko jak na letiště, tak na Manhattan.

2. Plus se mi Brooklyn líbí na pohled. I když ještě pořád mi není úplně jasné proč je „brownstone“ takový pojem. Barák z nějakého pískovce či co. Nechápu proč je to jako úchvatné, ale v jednom takovém bydlím, a každý se mě na to ptá, a pak vypadá, že ho to ohromuje nebo mi dokonce závidí, že bydlim v „browstonu„. V kterém není ani centrální klimatizace ani pračka a sušička a PŘESTO lidi maj pocit že to je super. Mrkev v zimě, sáňky v létě. Pokračování textu Krutomýval: Jak se žije v Brooklynu 2

Krutomýval: jak se žije v Brooklynu?

1. Od 1.7. sem hrdý obyvatel Brooklynu.  Bylo totiž potřeba se přestěhovat do čtvrti, kterou si budu moci dovolit i jako chudý umělec, a zároveň je v ní vyšší koncentrace právě umělců, než třeba právníků, bankéřu a podobné havětě, takže tu nebudu působit jako totální exoto. Možná!

2. Na mém bloku je nás bílých méně než mám prstů na jedné ruce. Není to špatná zkušenost, ale rozhodně nová. Sem minorita!! Mám zjevně jinou nejen barvu kůže ale i zvyky. Nepostávám v podvečer (či přímo večer) na ulici s obřím kazeťákem (magneťákem, jezevčíkem, dvojčetem, streem, nebo jak se tomu dnes říká) na ramenou, nehraju sousedům nejnovější rap, a nehulím celý den trávu.  Zatím. Pokračování textu Krutomýval: jak se žije v Brooklynu?