Archiv pro měsíc: Říjen 2017

Krutomýval: Jak být režisérem a nezbláznit se (3)

1. Už si pomalu začínám zvykat na to, že si mne (noví) lidé nespojují s právem ale režií. Dneska při natáčení podcastu mi zvukař dokonce gratuloval k přestupu z práva do „kultury„.  Byl to zajímavý moment.  Otázkou je, zda mi je skutečně k čemu gratulovat.

2. Ale možná že jo. Protože oplývám úplně jinou energií a životním rozpoložením, než během dnů kdy mojí náplní bylo přisluhovat zlu. Dokonce zažívám nebývale intenzivní záchvaty produktivity. Za posledních několik týdnů se mi tak povedlo postoupit s několika zakázkama. Které možná někam povedou, možná ne, to rozhodne čas (a producenti), ale rozhodující je, že se tvoří něco podle vlastní fantazie, věc se dotvoří, a pak je na světe. Ale asi největší radost za poslední dobu mi udělala nabídka na vystupování „doma“ (v NYC) na akci, kterou považuju za docela prestižní, a na kterou mne doporučila osoba, která mne viděla někde vystupovat. To potěší. Pokračování textu Krutomýval: Jak být režisérem a nezbláznit se (3)

Krutomýval: Jak být ošetřovatelem a nezbláznit se (3)

1. Ani nevím, kde začít. Možná tím, že poděkuji Alláhovi za to, že existuje Eminem, jehož hudba mi pomáhá přežít, bez toho, že by se z chaloupky v malé Jihočeské vesničce staly zničehonic jatka jako v hotelu v Las Vegas. Minimálně prozatím.

2. Vůbec nechápu, jak může být někdo schopen trvale pečovat… o cokoliv. Lidi, zvířata, kytky. Všechno to se na mne navalilo, a přiznávám že sou momenty, kdy mám chuť vypustit psy, nařídit jim pochcat všechny kytky,  pak rozkopat ty pochcané květináče, a následně utéct s křikem do blízkých lesů. Pokračování textu Krutomýval: Jak být ošetřovatelem a nezbláznit se (3)

Krutomýval: Jak být ošetřovatelem a nezbláznit se (2)

1. Můj život není jednoduchý. Ovšem, čí je, ptám se. Ale můj život kdysi býval jednoduchý, mi přijde. Otravní klienti, ulhaní obvinění a neposedné sekretářky jsou, jak se ukazuje, nic proti jednomu ufrfňanému pacientovi s tříštivou zlomeninou ramene.

2. To byste nevěřili, na co všechno člověk potřebuje OBĚ ruce! Tak třeba: na otevření zubní pasty. Na nandání pasty na kartáček. Na nandání ponožek. Na otevření jogurtu. Na odšroubování víčka z lahve vody. Na zapnutí kalhot. A ten seznam může pokračovat donekonečna. Pokračování textu Krutomýval: Jak být ošetřovatelem a nezbláznit se (2)