Archiv pro měsíc: Červen 2015

Krutomýval: MUDr. PUDr. a JUDr.

1.  Od té doby co žiju v USA si vážím českého zdravotnictví. Nikoliv proto, že by snad bylo nějak zásadně lepší, ale čistě proto, že je (zdánlivě) zdarma. Platit nějaké od výkonu určené ceny doktorům je totiž asi stejná hovadina jako platit dle tarifu právníkům – ani jeden pak nemá motivaci vám skutečně pomoct, když za každou další návštěvu má dostat peníze navíc, žejo. Pokračování textu Krutomýval: MUDr. PUDr. a JUDr.

Krutomýval: Viva La Destruction! (aneb: proč by někdo jezdil do Francie?)

1. Téměř nikde tu není klimatizace. Zato je tu spousta brouků a much, což znamená že bez klima na pokoji ste nucený otevřít okno (proč by tu byly záclony nebo sítě žejo?! Pourquoi, ptá se mě drze recepční) hmyz to bere jako pozvánku na večeři kde vy ste všech pět chodů.

2. Led je asi vzácná komodita dovážející se tankerem z Norska. Který často ztroskotává a proto tu led buď vůbec není nebo s ním zacházejí jako s diamantem, který Leonardo DiCaprio právě očistil od krve dětí. Pokračování textu Krutomýval: Viva La Destruction! (aneb: proč by někdo jezdil do Francie?)

Krutomýval: pekelná díra útočí!

1. Myslím, že se všichni shodnem na tom, že Mýval je zcestovalý člověk, co ho jen tak něco nepřekvapí. Zrušený let v Kazachstánu vyústil  v noc mezi velbloudama, v Singapuru mě málem zatkli za sledování porna na letišti (je někde napsaný že se to nesmí, snad?!), v USA sem pašoval nelejzrové nezbraně, v Moskvě mi nechtěli uznat vízum, v Kanadě odmítli  věřit mojí zelený kartě, v Turecku mě po příletu z Azerbajdžánu, výletu taxíkem k moři  a zpět v rámci dvouhodinového přestupu z jednoho letu na druhej vyhodnotili jako zvláště nebezpečného šílence, zadrželi, zpovídali a opět sem měl sleďárnu v ohrožení. Ale vše sem ustál bez ztráty stromečku. Ovšem Stansteadské letiště v Anglii mě málem zabilo. Ano, je to tak, Mýval potkal svou letištní Nemesis.

Krutomýval: sleďárna v ohrožení!

1. Nedávno kolega o slečně, co uklízí v Burger Kingovi za rohem od kanceláře, kam se oba občas uchylujeme jako do nejlepší zašívárny – protože tam nás, obossované arogantní právníky, nikdo hledat nebude-,  vyřkl že „má sleďárnu na celý hejno sleďů„.

2. Nikdy sem ten výraz o lidském zadku říct neslyšel, a ta holka mi nepřišla že by měla prdel nějak extra velkou, ať už na sledě, nebo na jinou pažravou čeleď. Ale takovou spíš pěkně klenutou a tvarovanou. Takže sem jen pokýval a oblízl se, páč takový zadky já rád. Pro zajímavost, v angličtině je hejno herinků „school of herrings“ tedy kolega prohlásil „her ass’d get an entire school of herrings „. Pokračování textu Krutomýval: sleďárna v ohrožení!