Archiv pro měsíc: Listopad 2013

Krutomýval: jak správně překládat z chlapštiny?

1. „Nehledám teď nic vážnějšího.“ znamená:  „S tebou. Nicméně asi se někdy nechám  přemluvit k nezávaznému sexu. Možná i vícekrát.“

2. „Někdy/výhledově zavolám.“ znamená: „Zavolám, pokud v daleké budoucnosti nikdo jinej nebude ten den ochotnej poskytnout mi kvalitnější sexuální služby.“ Pokračování textu Krutomýval: jak správně překládat z chlapštiny?

Krutomýval: jak dostat Mývala do blázince?

1. Už sem někdy asi zmiňoval, že mám jednu podřízenou, co mě dost štve svojí pracovitostí a svědomitostí. No teď sem dostal šanci jí míru mého rozezlení ukázat na číslech  – zítra jí mám totiž oznámit výši jejího bonusu. Zatímco já dostávám plných sto procent svého maxima, které mne přehoupne přes kulaťoučký milionek, ona dostane pouho-pouhých 5 procent svého limitu, což v jejím případě bude vysloveně pár tisícovek.

Pokračování textu Krutomýval: jak dostat Mývala do blázince?

Krutomýval vaří, peče a smaží – tentokrát palačinky

1. Jak sem na chvíli přiletěl do Prahy, hned se nejen mezi prostitutkama a dealerama drog rozkřiklo, že sem v ČR. Začali mě teda nahánět klienti. Velmi nepříjemné. Skoro všechny zdařile ignoruju, jako předtím, ale jednoho sem kua potkal v pátek na ulici a ve slabší chvilce (začal šikovně licitovat a přihazoval nuly) sem přislíbil, že se podívám na tu jeho „zapeklitou“ situaci ohledně nedobytného účtu na Kypru a v pondělí mu nejenže předhodím nějaké „Řešení A-la Mýval“ (tzn. to nejlepší možné co peníze koupí), ale eště se s ním sejdu na oběd v Alcronu, kde mu to u krevet na jeho účet všechno objasním. Pokračování textu Krutomýval vaří, peče a smaží – tentokrát palačinky

Krutomýval: co stojí slovo právníka?

Nehodilo by se vám vědět, jak si vybrat správného právníka? A nejen co znamená slovo právníka, ale hlavně, co vlastně takové jeho slovo stojí? Až budete vybírat, podívejte se na několik ukazatelů. Z jakého prostředí pochází? Kolik má let praxe? A jak se chová? Máte zaznamenáno? Nuže tedy: (ceny sou bez DPH)
Pokračování textu Krutomýval: co stojí slovo právníka?

Krutomýval: fantasie je mocná čarodějka!

1. Ať se člověk brání jak chce, tu a tam se u každého z nás stane, že podlehneme tzv. „haló efektu“. Tedy chybě v posuzování člověka, chybě zobecňovací, většinou založené na nějakém (ať už kladném nebo záporném) prvním dojmu. Prostě určitému atributu přiložíte hodnotu a tu pak aplikujete na celou osobu.

2. Samozřejmě mylně. Pokračování textu Krutomýval: fantasie je mocná čarodějka!

Krutomýval: do pekel horoucích se ženskejma!

1.  Nejsem takový blázen, abych si myslel, že ženy nepřináší člověku problémy a starosti. Ale do dnešního večera sem si furt myslel, že pozitiva (a sociální jistoty) převažují nad pitomejma komplikacema jako sou nechtěná těhotenství, odmítání sexu mimo „vyhraněné dny a místnosti/otvory„,  a neustálé zahrnování člověka různými formami výčitek či pasivní agresivity.

2. Po dnešku ale vážně pochybuju o tom, že „to“ za to všechno stojí. Posuďte sami. Pokračování textu Krutomýval: do pekel horoucích se ženskejma!

Krutomýval: Hovno versus větrák

1. Určitě to všichni znáte. Když se něco sere fakt hodně, zjeví se k tomu většinou eště takzvaný „dominový efekt“ a proud sraček tekoucích vám na hlavu najednou značně nabírá na hutnosti. Možná se budete divit, ale ani mě se občas tenhle vodopád výkalů dopadajících na můj čerstvý sestřih od Toni & Guy nevyhne. Jako například dneska.

2. Jak jistě víte, už asi půl roku v práci lžu o tom, že sem vytvořil nějakej dokument, kterej sem moc línej v realitě vytvořit. Přišlo mi, že to je taková ultra sračka, že nemá cenu jí opravdu vyrábět, protože takový hovadiny tenhle svět nepotřebuje. Pokračování textu Krutomýval: Hovno versus větrák