Krutomýval: čekání na Godot-pad

1. Asi nebude pro nikoho moc velkým překvapením, když řeknu že sem typ člověka, který sice není schopen téměř jakékoliv loajality či dlouhodobých závazků ve vztazích osobních, ale když přijde na tzv. „brand loyalty„, sem nepřekonatelný.

2.  Takže když sem se ve 14cti zamiloval (díky Deníkům Adriana Molea) do Martensek, mám je rád dodnes.  A kdybych nebyl momentálně korporátním slouhou zla, nosím je denně dosud. Stejně tak budu vždy inklinovat k mobilům od firmy Panasonic, a to přes ten nesmírně smutný fakt, že Panasonic mobily de-facto přestal vyrábět a radost mi po letech udělal až s voděodolnou Elugou.  Dále nedám dopustit na pomazánku Marmite a odmítám byť jen uvažovat nad tím, že bych kdy zkusil přejít k jiné značce kvasnicových výrobků. No a v neposlední řadě budu mít asi vždy na ženách rád parfém FENDI (original), ačkoliv se téměř již nedá sehnat a „Fan by Fendi“ ho skutečně nenahradí.

3. Moje láska k Martenskám, Panasonicu, Marmite a Fendi může být  skoro i slepá. Ale ne tak moje láska k produktům firmy Apple. Tam sem pravidelně ochotnej svou jablkofílii revidovat a zjišťovat, jestli bych fakt nenašel lepší produkt, co se tabletu nebo počítače týče.  Nad výběrem nového notebooku sem minulý rok strávil asi 4 měsíce, a asi týden fakt zvažoval útěk od Applu k  Samsungu ale nakonec sem  z různých důvodů stejně skončil u McBookuPro a sem s ním naprosto spokojen.

4. Mimo notebooku pro mě totiž jednou z nejlepších „investic“ byla koupě Ipadu2 v květnu 2011. Tablet, co se za více než dva roky dennního heavy užívání nikdy neporouchal. Tablet, který za tu dobu byl vypnutý asi 3x na ne víc jak hodinu a přesto počet „zamrznutí“ či podobných eskapád se dá spočítat na prstech jedné ruky. Tablet, jehož baterie i po víc jak 24 měsících je pořád na téměř původním výkonu a umožní mi tak užívat si nonstop zábavu na letu Praha-New York.

5. Samozřejmě každý rok zvažuji koupi „nového modelu„. Jenže já chci nejen nový model, ale chci ten, co bude fakt fantastický a prostě největší upgrade, že mi bude připadat že našel „ten správný čas“ na nový dlouhodobý zásek a závazek. Ipad3 byl příšernej, to víme všichni. IpadMini mě nikdy nezaujal, a Ipad 4 nebyl ničím extra inovativní. Čekal sem tedy s napětím vlastním prvničce před svatební nocí na Ipad5.

6. Nyní Apple přišel s Ipadem Air. Okamžitě po realase sem vyběhl natěšeně do obchodu a jal se ho ohmatávat a přitom cítil erekci rostoucí v kalhotách.  Nebude právě On mého srdce nový šampión? Je tak štíhlý! Je tak elegantní! Je tak výkonný! Musím ho mít?!

7. Ano. Je štíhlý, zhubnul jak na váze, tak na šířce. Ano, je elegantní. A výkon? Paráda. ALE: pořád eště nemá full multitasking! Pořád eště si nemůžu pouštět například porno klipy o Asiatkách a trpaslících  a přitom  na něm dělat i něco jiného. Navíc umístění repráčků (cca centimetr od sebe na jedné straně) mi silně nevyhovuje a je tak dalším „zklamáním“.

8. Jinak mu ale nemám co vytknout. Baterka skvělá, výkon ohromující, 128GB verze, super display, parádní reakční čas, spoustu hardwarových zlepšení obecně. No prostě mazel.  ALE!

9. Já chci ten, co bude „dokonalý„!  Mám tedy dál poslušně čekat na šestku, která by mohla přinést to, co konkurenční tablety už ovládají a po čem toužím? Nebo se smířit s „téměř dokonalostí“ a fantastickým pokrokem, protože všechno ostatní je na něm vážně super?

10.  Jak si tak dneska v pauzách při čekání na zprávy od Kudly brousím po netu a porovnávám různé recenze na IpadAir a přemýšlím zda koupit nebo nekoupit, napadá mě: přistupuji podobně i k ženám? Hledám nějaký „super-dokonalý model„, který uspokojí naprosto všechny mé potřeby a bude po všech stránkách jedinečný a nejlepší a obsahovat  všechno co od  něj chci v ideálním světe? Nemyslím si. Já přeci nechci totální dokonalost. Jen chci dokonalost největší možnou v dané době a při daných technologických možnostech. A to jak od žen tak od tabletu. Prostě odfláknuté či nedomyšlené verze nejsou hodné té investice natož dlouhodobé pozornosti. Nebo bych na to měl nahlížet jinak a „smířit“ se s tím, že prostě „dokonale ideální“ verze ženy či tabletu prostě nebude existovat nikdy? A teď babo nebo Time Cooku raď!

11 komentářů u „Krutomýval: čekání na Godot-pad

 1. Asi nejsem ten pravý, kdo by něco takového pochopil: Mobil mám slušný jen proto, že při výletu do Japonska by mi ten můj starý nefungoval, a argumentům, které se mi snaží vysvětlit technickou dokonalost nových modelů, se jen směju. No a pokud jde o ženy, tu svou „dokonalou“ (byť je samozřejmě v mnoha ohledech naprosto nedokonalá, stejně jako já) jsem dávno našel, i když s ní shodou okolností nemůžu být. Kdyby vývoj světa stál na takových, jako jsem já, dávno by se zastavil. Přesto kupodivu nemám pocit, že bych nějak přehnaně trpěl a na většinu svých nedokonalostí jsem náležitě pyšný 🙂

 2. Mas ode me dalsi bonusove body, a to za deniky Adriana Molea – prelouskala jsem jako teenager temer vsechny, prvni dil snad desetkrat. Nikdy nezapomenu vetu: „Pes ma prusvih.“
  Nakousle jablicko uz mam druhe, ne proto, abych byla cool a in a buh vi, co jeste, ale protoze jsem s nim zkratka spokojena. Dela, to, co chci, jak chci, a dela to dobre. Prvni iPhone 3 mi vydrzel 4,5 roku – a to je na me, ktera menila telefony po roce, sakra dlouha doba. Petku mam teprve chvilicku, ale poskytla mi presne ten technologicky orgasmus, jaky popisujes.
  Kdyby zalezelo jen na mne, pujdu po novem modelu kazdy rok, protoze ja si proste elektronicke hracky nesmirne uzivam. Jenze taky je tady ta otravna otazka penez. =)

  Co bych ti prozradila? Ser na kompromisy. =) Snaz se urvat to nejlepsi, co jde.

  1. ja zas nezapomenu na vetu „otec ma mozna gangrenu hlavy“ a nebo „vyslo najevo ze pes mel v krku zpricenou kustku. Ja sem myslel ze se cely den smal“ pripadne „uz prosvita jen 357 rolnicek“ a „za lednici je uz treti den platek slaniny“.

   Ale kraluje u me „11.23, Barry Kent zvraci. 11:25, Slecna Fossington Goreova zasypava zvratky piskem. 11:26, Slecna Fossington Goreova zvraci jako Alik“

   Bozske, skutecne bozske.

   Jasne, na kompromisy seru, ale take to znamena ze uz mam dva roky „obstarozni“ model Ipadu prave proto ze nechci zadny „kompromis“. Kdybych takhle pristupoval k zenam, buhvi s kym bych ted treba zil 😀

 3. Kdyby jsi nějaké Jablko vyhazoval kvůli lepšímu modelu, tak na nás (prosím) mysli:-P Mí autisté sice svůj mají (od jedné nadace), ale když je v opravně, pak je to HOROR. Jeden Jenda prokousl a oprava by stála prý 8 tisíc, to nehrozí. Oba ho mají jako uklidňovadla od stresu lidí a společnosti, od nároků, školky, školky…a když nejde, nedá se s nimi vydržet. O tom, že Šárka jim závidí, raději pomlčím. A matka má smůlu, jako vždy…

 4. No pane Božský, je to problém. Být sám dokonalý a ještě hledat dokonalost u jiných je opravdu oříšek. Myslím, že ale vždycky s dokonalostí vyhraje technika. My ženy jsme velmi, ale opravdu velmi nedokonalé….leda že by sis pořídil se svou láskou k technice nějakou robotku. Nejlépe s vizáží MM. Myslím že pro Japonce už to takový problém nebude vyrobit jí 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.