Archiv rubriky: Správně neprávní

Krutomýval: co s bludy?

1. Poslední dobou mne čím dál tím víc trápí diskuse pod „novinovýma“ článkama. Uvědomuju si, že už fakt, že tam někdo (natož pravidelně) plamenně komentuje o něm něco vypovídá, ale deptá mne kolik nesmyslů a nepravd se tam často pokládá za fakta.

2. Nemůžu posoudit skoro nic mimo práva a filmu, ale v těhle oblastech co vidím, tak mne nejednou vyděsí.  Faktické chyby jsou samozřejmě i v článcích samotných. Občas na IDNES pošlu soukromně připomínku, aby to mohli opravit, ale do boje s větrnými mlýny zvané diskuse pod článkem se pouštět nehodlám. Ale aspoň můžu vydat článek, který třeba někdy někomu pomůže se v něčem trochu lépe zorientovat. Pokračování textu Krutomýval: co s bludy?

Krutomýval: Thank You, Mr Trump

1.  Určitě je mezi vámi mnoho těch, kteří vědí, jak to v USA chodí se zdravotnictvím. Možná jsou mezi vámi tací, kteří i když to vědí, tak se jim ten systém líbí. Ale možná tyhle řádky bude číst někdo, kdo nemá konkrétní představu, jak v Americe systém zdravotnictví funguje a co to pro člověka, který tam žije, znamená. A pro takového čtenáře jsou tyto řádky především.

2. Zdravotnictví v USA není z většinové části hrazeno státem nebo vaším zaměstnavatelem, jak to znáte z ČR. Není jedna paušální taxa nebo procento, které když platíte měsíčně, tak nemáte u lékaře další výdaje. Všechno co platíte či neplatíte se odvíjí konkrétně od vašeho zdravotního stavu a toho, jakou pojišťovnu a jaký její „balíček“ si zvolíte. Pokračování textu Krutomýval: Thank You, Mr Trump

Krutomýval: jak se žije nezaměstnanému?

1. Svět je nádherný! Život je krásný! Zpívající ptáci mě neserou! Rána mě neobtěžují! Všechno je báječné!

2. Ano, již nejsem právník. Dnes uplynul druhý den nové etapy mého života.  Jak božský to je pocit. Ráno člověk nemusí nikam vstávat. Večer ho nestresují tucty nových pracovních mailů. Přes den mu nikdo nevolá, že klient odmítá podepsat smlouvu, soudce vydal podivné rozhodnutí, protistrana vyhrožuje sankcema, nebo něčí zaměstnanec v Severní Dakotě ukradl firemní auto, popsal ho nábožnejma výkřikama a se slovy „Bůh mne poslal zneškodnit Obamu“ vyrazil se prostřílet do Bílého Domu a nebohý Mývale zachraňuj situaci. Pokračování textu Krutomýval: jak se žije nezaměstnanému?

Krutomýval: Jak si nenechat dát „výpoveď dohodou“

1.  Z práce právníka mi zbývájí již jen necelé 4 týdny. Pak mne čeká období naplněné převážně: stresem, kritikou od anonymních uživatelů na internetu, komunikací s lidma, kteří se zabývají primárně tvůrčí prací (tedy narozdíl od právníků je pro mě  složitější se s nimi domluvit), fakturama na kterých je podstatně méně než 400 USD za hodinu a v důsledku toho možná i hladovění.

2. To všechno mám z toho, že sem grafoman. Po pradědečkovi, bosenském námořníkovi, jak víme.  Pokračování textu Krutomýval: Jak si nenechat dát „výpoveď dohodou“

Krutomýval: Po stopách Waltera Mittyho

1. Drazí čtenáři. Na nějakou dobu sem se odmlčel, a ihned vysvětlím proč. Nejprve sem držel smutek za Terence. Trvalo mi nejméně týden, než sem ho přestal v koupelně hledat. Dokonce sem mu tam jednou opravdu přinesl mrtvou mouchu, a čekal, že se vrátí aspoň za potravou. Nevrátil.

2. Pak mne napadlo, že možná bych se měl oženit. Přijde-li v životě téměř čtyřicetiletého muže chvilka, kdy mu chybí koupelnový pavouk, možná je na čase se zaprodat ďáblu zvaném „douhodobý svazek“. A ne, nemyslím tím, upsat se Telefonice, na to bacha, to je snad ještě hrůznější krok, než sňatek. Pokračování textu Krutomýval: Po stopách Waltera Mittyho

Krutomýval: brát nebo nebrat, to je oč tu běží

1. Poslední dobou sem moc nepíšu, protože řeším relativně závažnou situaci v reálném životě. Teda hned několik závažných situací.

2. V zájmu toho abych nechcíp, se snažím dodržovat instrukce felčarů a nechlastat. Je to hroznej voser, a moc mi to nejde. Ale vždycky když se nějak víc napiju, tak mě něco začne bolet, a tím si zas připomenu, že se mám dát do kupy. Ale je to boj,  to vám řeknu. Pokračování textu Krutomýval: brát nebo nebrat, to je oč tu běží