Krutomýval: dokonalá symbióza

1.  Každé ráno začínám tím, že chvíli nadávám na to, že je ráno a že něco musím. Ihned po tom ovšem zamířím do koupelny a posléze do sprchy.

2. Velkou část posledního měsíce sem strávil na cestách mimo domov. Jaké bylo moje překvapení, když sem po návratu domů zavítal do sprchy a zjistil, že už se tam mezitím zabydlel někdo jiný.

3. Pavouk. Bydlí v dolním pravém rohu mého sprchového koutu. Sedává zřejmě celou noc na rantlu odtoku, a dělá nevím co.

4. Rozhodně ovšem když já vstoupím ráno do koupelny, následuje každý den to samé. Mýval otvírá dveře sprchového koutu a vidí pavouka jak sedí na svém rantlu a dělá něco, co z výšky mého pohledu vypada jakoby si mnul ruce. Asi mne rád vidí.

5. Posléze dojde k takzvaném „staring contestu„, kdy pavou čumí na mě, já na něj, a čekáme co z toho bude.

6. Zatím to první vždy vzdal pavouk. Po asi 5 sekundách co na něj koukám sebou cukne, přestane si mnout ruce, zaleze do spáry v rohu, a dělá „jakobysenechumelilo“.

7. Vtipné na tom je, že z té spáry koukaj nejen kusy jeho pavučiny, ale i jeho dlouhé pavoučí hnáty, takže jeho snaha se zamaskovat je roztomile směšná.

8. První den sem si myslel, že když zjistí, že sem se přistěhoval zpátky, tak že pochopí, že je řada na něm, aby odtáh tam odkud příšel a nenutil mě k radikálním věcem jako je sprchování ho směrem do odtoku, nebo snad konečné řešení pavoučí otázky pomocí pantofle, nebo nějakého hubícího spreje.

9. Ale on se zřejmě rozhodl mi dát morální lekci, a ukazuje mi, že naše sprcha je dost velká pro oba. Ráno a občas i večer tam kraluj já, a on se mi milostivě po těch pěti sekundách co na něj civím „schová“ do spáry, ale jen tak aby mu furt kousek koukalo, abych na něj nezapomněl. A přes noc a zbytek dne si tam zřejmě pořádá pavoučí pré, nebo sleduje vývoj akcií na New Yorské burze, co já vím.

10. Rozhodl sem se na jeho didaktickou hru, učící mne toleranci a pochopení, přistoupit. Než pustím vodu tak se vždycky pečlivě kouknu, jestli už stihl zalézt, před vstupem do sprchového koutu klepu a když odcházím tak se přátelským pozdravem loučím. Doufám, že mi to oplatí tím, že se nebude rozmnožovat, nebo dělat něco tak pošetilého jako je například stěhování do ložnice. Prozatím může Terence, jak mu říkám nostalgicky po svém oblíbeném herci z filmu Jestli se Rozlobíme Budeme Zlí, zůstat tam kde je a sprchovat se se mnou. Tomu říkám, partnerská symbióza. No kdo to doma má?

20 komentářů u „Krutomýval: dokonalá symbióza

 1. Já si zase v souladu s některými pfilosofy myslím, že pavouk v noci, není-li tebou pozorován, prostě neexistuje. Ostatně stejně jako tou neexistuješ ty z pohledu koupelnového pavouka, pokud v noci nehraje na burze, ale louská Wittgensteina a spol. 🙂

  1. dnes mi prislo ze si trochu vyskakuje, byl vylezlej asi tri centimetry mimo svou normalni zonu, a nezalezl nez sem ho o to slusne pozadal. snad se chtel sprchovat se mnou?

 2. Mývale, to , že jsem i přes svou arachnifóbii, která platí i na pouhou představu toho stvoření, ten článek dočetla až do konce, o něčem svědčí. Skoro mi až představa Terence nepřijde tak strašná, tak trochu jsi ho polidštil. Že by ses taky polidštil?

  1. po tydnu blazeneho souziti dnes musim smutne prohlasit, ze nase cesty s Terencem se rozdelily. 🙁 Zapomnel sem totiz uklizecce rict, ze pavouk v koupelne je muj chraneny domaci mazlicek, a kdyz sem prisel dnes z prace tak sem zjistil, ze ta mrcha (uklizecka) dukladne sprchovy kout vycistila, a po Terencovi ani jeho krasne pavucine kterou tam sikovne spradal, neni ani vidu ani slechu.

   RIP, Terence, RIP! Uz ted mi chybis! Nezapomeneme! #JeSuisTerence!

    1. byl jsem ted dlouho na cestach. belgie, island, tam sem se chtel setkat s userkou, ale nevyslo nam (mi) to… zitra o tom splodim clanek.

 3. Já sem přijdu po nevímjakdlouhýdobě a tady se zrovna řeší hnusnej pavouk! >:( Jednou jsme s kámoškou pavouka upálily (lak na vlasy a zapalovač) na intru a pak jsme se bály ho uklidit, tak jsme uklízečce napsaly vzkaz, jestli by byla tak hodná a uklidila ho za nás 😀

  Prosím tě, nemůžeš nějak jednoduše zjistit, kdy jsem sem přestala chodit? Pod každej přečtenej článek píšu komentář, takže podle toho by to šlo, ale já nějak nemám představu, kde začít hledat. Ráda bych tě dočetla, víš 😉

  Můžeš mi říct, jak ti má člověk odpovědět na zprávu, když na tebe neexistuje kontakt? Co znamená „za pár týdnů“? Přesně za měsíc se vracím.

   1. Díky moc, zapracuju na tom a doufám, že články budou stát za to! Ne jako ten Terence! 😛 Ba ne, to je zrovna výbornej článek 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *