Krutomýval: jaký je můj život po životě?

1. Jelikož včera vyšla další věc z mého pera, a vy sem chodíte už dlouhá léta, přijde mi jedině fér že se s vámi o výsledky svého života po životě právníka podělím.

2. Nuže pro ty co mluví pouze česky je zde včerejší Protokol  – mnou psaná a režírovaná epizoda patřící doho nového webového seriálu s názvem Day Nine, na kterém se během karantény podílelo 6 týmů ze šesti různých zemí. USA, Kanada, Itálie, Německo, Hong Kong, a Česká republika.

3. Jelikož všichni ale v té době museli být doma, natáčení bylo omezeno pouze na lidi které máte doma, nebo přirozeně ve svém okolí, a dělat ste směli pouze věci které se v té době dělat můžou, tak aby nikdo nemusel porušovat tu nejhlubší karanténu, která tenkrát panovala. Jelikož já doma nemám ale žádné herce, bylo nutné s nějakými se spojit na dálku.

4. Takže režie v mém případě probíhala mimojiné i přes Skype a podobné nástroje, což byla docela legrace. Kanadský producent Randy Brososky, který mě s nabídkou do seriálu něco natočit oslovil, nám dal cca 10 dní na napsání scénáře a pak obdobně dlouhou dobu na natočení, takže všech vznikalo vysloveně na koleni, bez štábu, bez velké techniky, ale zase nám to všem poskytlo docela dobré rozptýlení od počítadel mrtvých všude okolo.

5. A vzniklo z toho nakonec zajímavé dílo. Šest příběhů šesti různých lidí/skupin lidí, kteří se potýkají se zákazem vycházení a restrikcemi, ale v tomto světě to není kvůli Koroně, nýbrž kvůli invazi ufounů, jejichž lodi se právě objevily na obloze všude po světě. Pokud rozumíte i anglicky (nebo německy, italsky či čínsky) doporučuji i ty ostatní díly, každý je trochu jiný žánr, každý tým to pojal jinak ale všechny sou zajímavé.

6. Pro ty kdo umí anglicky je tu ještě first-look teaser na můj nadcházející seriál s názvem Trace Me. Jeho první díl vyjde na podzim, ale na ukázku se můžete podívat již nyní, a to třeba zde nebo zde.

7. Trace Me je scifi drama ze světa, ve kterém soukromí je už jen výsada pro ty hodně bohaté nebo aspoň uvědomělé. Tohle téma je mi velmi blízké, protože občas mám pocit že v takovém světě žijeme již nyní. Natáčelo se tady v Brooklynu a na Manhattanu, a kdyby nám do toho neskočila korona, už máme natočených i pár dalších epizod. Takhle se čeká na … asi na vakcínu, nebo situaci ve které srocování lidí bez masek nebude pro některé z nich riziková záležitost.

8. Na obou dílech se podíleli lidi z několika zemí. Zejména Trace Me je ale velmi mezinárodní. Hudbu nám skládá Američan, stříh dělá trio američan, švédoameričan, čech,  zvuk nabíral Francouz, makeup dělala Kolumbijka, design zvuku vznikal v Japonsku, investor je z Izraele, atd atd.

9. Všechno tohle se vlastně děje i díky mému prvnímu počinu Whisper Naked Shadow, (který se nyní přesouvá na Amazon Prime a několik dalších platform) díky kterému mě oslovil Randy na další spolupráci, a díky kterému mám nějaké další investory a nabídky.

10. Ale ani WNS by asi nevzniklo bez let přípravy jak v psaní tak hlavně v odhodlání, opustit teplé bydlo korporátní právničiny a věnovat se něčemu pro mě osobně smysluplnějšímu. Tak snad mi plán v tom i nadále pokračovat nepokazí celosvětová viropanika.

 

PS: kdo si poslechne ten teaser na Trace me a naplne uši, pozná v té směsici hlasů i dva hlasy reprezentující českou republiku. Povede se vám rozklíčovat co říkají?

15 komentářů u „Krutomýval: jaký je můj život po životě?

 1. Milý Mývale,
  za mě určitě ten italský díl (navíc jsem občas rozuměla i celé věty, protože jsem kdysi italštinu dělala). Co, že si tak libuješ v násilí? Ve článcích se to ještě dalo, ale vidět to…
  Nejsi psychopatka? 😉 😀

  1. Jo ten italsky dil je nadhernej, to se jim fakt povedlo. Hned jsem toho herce oslovila a nabidla mu roli.

   Ad nasili, v me epizode zadne nasili preci nebylo, jestli myslis ten nemecky, tak to delal jiny tvurce 🙂

 2. Napínal jsem uši, ale hlasy nerozpoznal.

  Ale docela žasnu, že vše, co zde o sobě píšeš, je skutečnost. Těším se, až někdo původem z Čech se po Formanovi a Passerovi prosadí v americkém filmu či TV tvorbě.

  1. Tak na to se take tesim, dej mi jeste par let mozna desitek :). ale ne, nekam to postupuje, v kazdem dalsim dile vidim nejaky vlastni posun, coz je fajn.

   Ad ty hlasy, zajimave, to je prave to, jak tvurce holt nikdy neni objektivni. Ja je v tom slysim velmi vyrazne a bala sem se aby to nebylo prilis zjevne, ale je to zjevne protoze o tom vim. Tak fajn. Ke konci te znelky tam zazni muj hlas se slovy „kde jsi“.

  1. Dekuji. A ja dekuju vsem ctenarum blogu ze mi k tomu i svymi navstevami pomohli 🙂

 3. Já v tom nedokážu rozeznat nic českého. o:) 😀
  Day Nine Protokol jsem zkoukla, bylo to fajn, takový svižný, na to že se to odehrává jenom po Skypu. 😉

  1. Poradim, jsou tam dve sprosta ceska slova pronesena muzskym hlasem. Asi nejlip to pujde poznat ze sluchatek.

 4. Budu si muset nastudovat, kdy mývalům začíná zimní (případně končí letní) spánek… 😉

  1. mea culpa. Ale snad mne alespon castecne omlouva par mesicu v agonii a pobyt v nemocnici. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *