Archiv pro měsíc: Březen 2014

Krutomýval: co dělají ženský ve sprše?

1. Dost by mě zajímalo, jak se chovají ženy ve sprše, když sou tam samy. To je něco, co já nevím, žejo. Kdykoliv sem s nějakou samičkou ve sprše já, tak sem si jistý, že se nejen děje něco jiného, než kdyby tam byla sama, ale že ona se určitě i trochu (nebo možná hodně) jinak chová.  Všechny víte o čem mluvím. Takové to nakrucování „tím správným směrem/úhlem“ (jako kdybych vás už neviděl ze všech úhlů, nebo měl jen jedno oko), kačeří špulení, extenzivní mydlení se, házení vláskama, nebo naopak stydlivé schovávání „za hadici od sprchy“. Hehe. Pokračování textu Krutomýval: co dělají ženský ve sprše?

Krutomýval: chlapovi na hodinky nešahat!

1.  Nevím jak to máte vy, ale já sem šíleně  špatnej vstávač. Bez funce „snooze“ bych nemohl v životě existovat. A bez toho, abych neměl na svých Vintage Navitimer Breitlinzich (hodinky) o sedm minut navíc, bych taky asi nikdy nikam nepřišel včas. A já chodím včas rád.

2. Za toho půldruhýho roku, co sem v USA (a musím tedy ráno vstávat) a co mám hodinky a nosím je o sedm minut napřed, by si člověk mohl říct, že si moje mysl na to nějak zvykne a bude s těma sedmi minutama prostě už počítat a budu stejně chodit všude pozdě. Pokračování textu Krutomýval: chlapovi na hodinky nešahat!

Krutomýval: hra na pravdu se šéfem

1. Možná sem už někde zmiňoval, že se šéf před pár týdny zeptal svých otroků (mezi kterými sem i já), jak si představují že bude vypadat firma a naše práce v roce 2018. Na to se teď v USA děsně hraje, koukat se na „vize“ a hledat „vizionářské nápady“ a „jedince s vizionářskou myslí„. Pokračování textu Krutomýval: hra na pravdu se šéfem

Krutomýval: hospodyňkou za 7 dolarů?!

1. Jak si možná někteří z vás pamatují, přes veškeré své marné sliby sem se na sklonku minulého roku znovu neudržel, a pustil se do neodborného, upachtěného a celkově nevyvedeného kulinaření.

2. Z důvodu, který mi teď už uniká (a to, abych po sobě mohl číst svůj vlastní předchozí článek po mě nemůžete chtít) sem se vrhl na výrobu palačinek. Z dnešního pohledu to bylo čiré zoufalství, samozřejmě. Když neumím smíchat zeleninu na salát, tak palačinkář ze mě nebude asi tuplem. Pokračování textu Krutomýval: hospodyňkou za 7 dolarů?!

Krutomýval: ďáblův advokát trpí v praxi

1. Každý rok pořádá New Yorská advokátní komora výroční právnické gala. Tedy event, nebo-li událost, kam sou strašně drahé lístky na tímpádem strašně  snobskou večeři, kde se právnické firmy předhání v tom, která tam koupí víc křesel, koho tam pozve, a do čího zadku poleze hlouběji.

2. Je to večer, kdy se navíc eště oficiálně oslavují jiní právníci a právnické firmy. Pro jejich údajné zapojení v tzv. „pro-bono“ práci, nebo jiných charitativních účelech.

3. Na papíře to zní docela dobře, ne? Česká advokátní komora dělá to samé (teda na jiné škále, ale v podstatě ta samá hra), a tam bych nikdy nešel ani za zlatý prase. Pokračování textu Krutomýval: ďáblův advokát trpí v praxi

Krutomýval: Milý Synátore (VII)

1. Synu, tak prej ti v pondělí budou 3 měsíce. Netušil sem, že to je něčím významné, ale podle počtu smsek, ve kterých mi to tvoje matka sděluje, a mmsek, kde je zachycenej tvůj stále ještě krtkokrysu nejvíc připomínající ksicht, s dovětky „podívej jak ti je podobný a to mu je teprve čtvrt roku“ usuzuju, že de zase o prachy.

2. Achjo. Že já si nenechal podvázat chámovody hned jak sem zjistil že nějaký existujou. Na to teď budu do smrti doplácet. Pokračování textu Krutomýval: Milý Synátore (VII)

Krutomýval: království za septum

1. Mluvím samozřejmě o nosní přepážce.  Která mi již před lety začala pomalu ale jistě vypovídat službu, a kamarádi lékaři (stejně jako nepřítel Google) začali naznačovat, že bude jisté pojítko mezi mou oblibou kokainu a stavem mé nosní přepážky.

2. Samozřejmě sem je všechny eště pár let ignoroval a dál si vesele šňupal. Teď ale už padla kosa na kámen. Přepážka zcela zjevně nejenže už není v pořádku, ale místy asi není úplně celistvá. Obrátil sem se opět na Google, aby mi ukázal, jak takové septum vypadá po zhruba 15cti letech pravidelného šňupání a musel sem se pak jít vyblejt. Pokračování textu Krutomýval: království za septum