Archiv rubriky: Nezařazené

Krutomýval: Jak se dostat na sítě z Utahu?

Práce pro vládu přináší nečekaně záživné momenty, jakožto i čekané množství různého, kolem mě se často vyskytujícího, politikaření. Kterého se snažím neúčastnit. A to převážně tak, že říkám, co si skutečně o té které problematice myslím. K překvapení občasných kolemjdoucích. Zatím ty udivené pohledy ignoruji a věnuji se své práci.

Jelikož pracuji pouze 4 dny v týdnu, tak jak to dobrotivý bůh zamýšlel, tak v pondělí mám dost energie a životaschopnosti na to, se v práci nejen občas usmát, ale aktivně si užívat, že to co dělám má snad nějaký smysl. No posuďte sami. Toto je kauza která mi na stole přistála minulý týden. 

Pokračování textu Krutomýval: Jak se dostat na sítě z Utahu?

Krutomýval: Jak vařit v izolaci?

1. Den 38 co jsem v dobrovolném domácím vězení. Jelikož mám chronickou bronchitidu a žiju v zemi, kde lékařská péče je luxus pro hodně bohaté, ke kterým (zamačkávám slzu) už bohužel nepatřím, je nutné si hlídat zdraví. Protože kdyby tu člověk onemocněl, tak si nemůže finančne dovolit rovnou neumřít.  Takže zůstávám doma po celou dobu „krize K“.

2. Domácí vězení mi samo o sobě vůbec nevadí. Můj životní styl chudého umělce na volné noze se zas tak nezměnil. Akorát se nyní místo nátáčení věnuju pár hodin denně samostudiu, tudíž dívání se na televizi. Což není nic složitého. No posuďte sami. Pokračování textu Krutomýval: Jak vařit v izolaci?

Krutomýval: Jak upéct makový závin (2)

1. Jak víte, před vánoci se o mě pokusil pekařský duch, a výsledkem byl makový závin, nebo něco v tom smyslu. V náhlém a nečekaném momentu sebekritiky přiznávám, že závin nebyl uplně dokonalý.  Respektive ač jíst se, převážně, dal, legendy o něm nejspíš napsány nebudou. Nejspíš. Jeden nikdy neví.

2. Potřeba po tom aby se o něcěm co vytvořím psaly legendy mne zřejmě ale dovedla k myšlence, že při troše snahy se určitě z „převážně jedlý“ dá udělat „stoprocentně orgasmický„.  Jde jen o to sehnat ingredience, prostor, čas a odvahu na další pokus.

3. A taková šťastná kombinace externích i interních faktorů se sešla právě dnes. Jediným rozdílem ovšem bylo že v obchodě neměli předválené těsto, a nikde v mém okolí není váleček na těsto, takže na mne opět bylo si trochu zaimprovizovat. Pokračování textu Krutomýval: Jak upéct makový závin (2)