Krutomýval: fantasie je mocná čarodějka!

1. Ať se člověk brání jak chce, tu a tam se u každého z nás stane, že podlehneme tzv. „haló efektu“. Tedy chybě v posuzování člověka, chybě zobecňovací, většinou založené na nějakém (ať už kladném nebo záporném) prvním dojmu. Prostě určitému atributu přiložíte hodnotu a tu pak aplikujete na celou osobu.

2. Samozřejmě mylně.

3. Právníci si na tohle musí dávat obzvláště pozor, protože takhle by například v trestním řízení dělali jednu botu za druhou, když by své klienty, nebo třeba svědky, poškozené, přísedící, soudce,  nebo advokáta protistrany posuzovali podle prvního dojmu a dělali závěry pod vlivem haló efektu, tedy efektu, který je značně zavádějící.

4. Řekl bych, že sám sem na to, haló efektu se vyhýbat, značně vybaven a řádně (a včas) připraven na boj s touhle iluzí.

5. Ale přesto i mě se občas stane, že jí podlehnu. Například tím, že když se mi hodně líbí nějaký fyzický rys určité slečny,  musím urputně bojovat proti tomu, abych jí nezačal celou vnímat pozitivněji, tedy minimálně do té doby, než jí poznám na úrovni, o kterou celou dobu usiluji a zájem jako takový pak přirozeně opadne sám.

6.  Moje první „setkání“ resp. situaci, ve které sem poprvé viděl nějakou část tělesné schránky slečny, co mě velmi zaujala, (Egoped a Bloudova maminka prominou), a co si říká Bloud, bylo u článku, který Bloud publikovala někdy cca před rokem, možná i déle, který vtipně popisoval její zkušenosti se skupinovým sexem.

7. A nejen to. Článek byl plný fotek Bloudova ctěného těla. Které se mi hodně moc zalíbilo.  To ale není žádná novinka, to sem hned velmi otevřeně, jak mám ve zvyku, hlásal.

8. „Problém“ je v tom, že sem si na základě faktu, že Bloud má zatraceně pěkné horní nárazníky, které tam zřejmě nechtěně a sice okrajově ale stejně „vystavila“ a mému oku jejich kvalita neutekla, a ony způsobily erupci zuřivě haló-efektní křivky, která okamžitě majitelku nárazníků posunula na pomyslném žebříčku pěkných nárazníků dost vysoko. A ještě způsobila to (tedy spolu s tím vtipným článkem), že sem pojal podezření, že Bloud bude celá moc zajímavá a náramně pěkná holka.

9. Nikdy sem nijak nepátral po tom jaká je realita, protože všichni víme, že v určitých situacích je lepší žít v blažené nevědomosti (nic proti reálnému Bloudovi). 

10.  Ale přiznám se, že nějaký Bloudí obraz moje mysl v mém podvědomí samozřejmě vytvořila. A postupně s ním i dál pracovala (raději zde nebudu rozvíjet jak), do té míry, že když sem si před pár dny pustil jeden klip, došlo mi, že moje vnitřní představa Blouda vypadá přesně stejně jako brunetka v něm vystupující.  A nikdo mi nevezme, že nejenže Bloud takhle vypadá, ale že se přesně takhle i chová!  Tohle je totiž přeci naprosto dokonalý Bloud, a ne že ne!

19 komentářů u „Krutomýval: fantasie je mocná čarodějka!

 1. Ano, fantazie si s námi dokáže pěkně pohrát….a připravit velká šoková překvapení. Sama jsem jedno takové zažila při setkání s jedním nejmenovaným leč hodně známým blogerem….bylo opravdu ….no….hodně překvapivé….;-).
  Ale i jinak mi v životě mě má fantazie stejně přebujelá jak dekolt páchá dost velké nepravosti a následná hodně velká zklamání. Asi bych se možná měla jít léčit….ale vyléčí někdo fantazii? A nebyla by to nakonec škoda?

  1. presne tak, nebyla by to nakonec skoda? neni hezke mit diky te fantazii dokonaly obraz takovehe pekne skotaciciho poslusne polonaheho Blouda? Navic na vyzadani, staci zmacknout: play 🙂

  1. He? to bylo na me? to snad ne, ne? 🙂 Ja až 6.12. Pokud tedy vubec, priznavam, ze od smrti matky na veci typu svatek (a par jinych malickosti) moc nikdo nedohlizi 🙂

   Jezis me se chce spat. Este ze mi tu skotaci ten Bloud bez podprsenky, to by vzbudilo i mrtvyho 🙂

  1. Mas ji natocenou? moc rad bych ji videl 🙂 Nejlepe ovsem at ji Bloud predvede jen v telovych kalhotkach 🙂

 2. Kdybyste viděli Egopedovic reakce během čtení článku a puštění videa! To bych vám přála vidět!

  Tělové kalhotky….to jsou ty, co dorazí spolu s Egopedovou košilí?:)

  1. ja chci videt oboje!!! 🙂

   Ad kalhotky – to se dozvis az rozbalis balicek, co dorazi …ale rozhodne budu chtit fodotokumentaci jejich uziti! (spravneho dle bezneho manualu na pouzivani takoveho kusu odevu, zadne triky :-))

 3. Jsi si jistý, že to byla jen erupce? 🙂

  Bez fantazie by to přece ani nešlo, pouze realita je občas totálně nudná.
  Vyfantazírovaná Bloud je bezesporu kočka:)

  1. jisty si nejsem nikdy nicim. jako spravny pravnik. timto dekuji Egopedovi za inspiraci a du na clanek o tom, co znamena slovo pravnika 🙂

 4. Tenhle klip miluju, ty holky jsou totálně k sežrání. Stejně tak teda Robin Thicke, who has a big dic*, říkaly holky 😀
  No ale teď k tomu hlavnímu: Bloud je na těch fotkách fakt k sežrání a já se dost divím, že sis je, Mývale, rovnou nestáhnul do tvý jistě existující složky „p“ 😉
  Egopedovi (a zároveň i Bloudovi) můžeme jenom závidět – i když já jsem z obou viděla mnohé! o:)
  Jo a jak je možný, že Eg ještě pořád nemá tu košili?! Přišla snad moje snaha nazmar?!

  1. 1. Eg nema kosili protoze ji chtel na svuj svatek, 29.2. coz bude az v roce 2016. Ale tesit se na ni muze uz ted, to je jasne.

   2. pokud ti pamet jeste slouzi, psal sem kdysi clanek o tom, ze prave zadnou slozku „p“ nemam a sem nucen „p“ chodit stahovat do Sturbucks kdyz mi doma vypadne sit…. Ano, sice sem se v tom clanku asi zaprisahal, ze si slozku „p“ zalozim, ale to vis, sit druhej den nabehla, od te doby nespadla, tak zas nemam duvod neco/cokoliv resit 🙂

   3. Prsata Bloudka zni bajecne, zato ze slov „Mokry Egoped“ se mi (Egoped promine, sem si jisty ze by mel podobny reflex u slov Mokry Myval“) navaluje… tak teda dik. Asi to s tou moji konverzi k 4% mensine jeste porad nebude tak nadejne….

 5. … když si to čtu znova, tak mi připadá, že ten dovětek „i když já jsem z obou viděla mnohé! o:)“ vyznívá nějak jinak, než bych chtěla! Mělo to vyznít takhle: já jsem viděla prsatou Bloudku a mokrýho Egopeda a kam se hrabou holky z Thickea!
  Jo a všechny fotky mám uložený! :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.