Krutomýval: království za Montanu!

1. Jestli se mi něco obzvláště líbilo na mé cestě napříč USA, tak to byl stát Montana. Protože tak velkou plochu bez telefonního signálu už sem dlouho nepotkal. Jeli sme autem třeba 5 hodin aniž bychom narazili na živáčka, natož signál. Ono taky v těch skalistých horách se není co divit.

2. Po návratu do práce mě ovšem čekalo nepříjemné prozření. Signál je zpět a s ním hordy nedočkavých klientů, kteří se mi asi snaží demonstrovat, že chápou na co je číselník. Jinak si neumím vysvětlit, proč mi pořád někdo volá.

3. Bohužel nemůžu moc využívat sekretářku k tomu, aby mi ty příchozí hovory nějak odvracela, protože chudák má o polovinu menší nárok na dovolenou než já, a špatně nesla, když sem na ty dva týdny odjížděl s tím, že „no, nějak všechny ty dny dovolený vyčerpat musím, žejo.“

4. Takže mi to přepojuje do kanclu, jako by se nechumelilo.

5. Ale já sem na to přišel – hovor zvednu ale vzápětí ho pošlu do schránky. Kde se mi sice hromadí nějaké žvásty a neustále mi tu bliká červené světlo s nejnovějším číslem nevyzvednutých vzkazů, ale de o to vydržet to 30 dnů a pak se to vyřeší samo.

6. Jak? No po 30 dnech se totiž ty vzkazy automaticky vymažou. Což je ideální, zvláště když si je člověk do té doby neposlechne, takže ho ani netrápí co v nich případně je za humus.

7. Kéž by se takové samovymazávací mechanismy daly nastavit i na jiné věci. Jako aby když člověk něco nebo někoho dostatečně ignoruje se to vymazalo, aniž bych  byl vystaven tomu obsahu.

8. No jen si to představte: u dveří zazvoní bývalá milenka, na které je vidět že nějak podezřele ztloustla. Místo toho abych musel čelit dalšímu nároku na šek za výživné bych kolem ní jen oklikou prošel, nebo i nějakou dobu procházel, aniž bych musel slyšet nebo číst jediné slovo co by měla na jazyku. A jednoho dne by tam nejenže už nebyla, ale už by ani neexistovala.

9. Stejně bych to rád udělal i se složenkou na zaplacení daní.  Prostě bych neotevřel tu obálku, a za měsíc co by hnila v krabici pod stolem by sama sublimovala. Ale v to doufat asi nemůžu, i přes tu tragédii že zdejší volby právě drtivě vyhráli republikáni.

10.  Nebo se ke všem potenciálně nepohodlnejm lidem a obálkám musím stavět tak, jako John Wick ke svým nepřátelům. Tedy je nejprve prošpikovat propiskou, pak pro jistotu ještě prostřílet, a následně nechat profesionálama šikovně uklidit. Zvážím změnu kariéry z otroka korporátního zla na nájemného masového vraha, místo komika. Předpokládám, že by to mělo své výhody. Například by mi za vystoupení co mě čeká příští úterý někdo určitě dal víc než 15 dolarů a neomezenou konzumaci vodky.

7 komentářů u „Krutomýval: království za Montanu!

  1. Nemůžu říct, že bych občas taky nenašel nějaké uplatnění podobného automatu. Ale aby byl dodržen zákon zachování hmoty (před tebou bych se měl tvářit, že zákony ctím, že?), ještě bych doplnil zhmotňovač přání a mohlo by se to prodávat o Vánocích v jedné větší soupravě jako dva v jednom.

  2. No ja nevim, zkusila jsem tuhle metodu „mizeni do nenavratna“ se zpravami a hovory, ale kdyz jsem po case byla konfrontovana s jejich autory, byla jsem podrobena krizovemu vyslechu, jaktoze se sakra neozyvam a co se stalo s neprijatymi hovory a zpravami. No a vymyslejte porad dokola stale stejne scenare… Ztraceny telefon, zapomenuty telefon, vypadek sluzby, porucha, „je to fakt divny co“, plna pamet, selhani softwaru…

    1. no nejlepsi je se vubec na nic nevymlouvat. Musis proste ignorovat nejen ten problem ale i ty lidi co se ti ho snazi pripomenout 🙂

    1. Fanousek Obamy primo ne, ale nefanousek konzervativnich panbickarskejch zpatecniku a obcas i zakuklenych polofasounu ano. 🙂

      Jak pravil Woody Allen – v USA muze republikany volit jen debil nebo uchyl 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.