Krutomýval: Thank you, Brian Swain

1.  Poprvé sem si toho všiml asi před rokem a půl. Kupoval sem sobě a svému doprovodu občerstvení, a na displeji u pokladny naskočilo „Thank you, Brian Swain„. A to poté co jsem jim podal svou bonusovou kartu.

2. Nejprve jsem se tomu jen pousmál a řekl si, že to je nějaká asi momentální chyba v Matrixu. Já se přeci nejmenuju Brian Swain, takže ten nápis buď nebyl určen mě, ale bylo to pouze nějaká nová forma propagace čehosi, nebo to byla jen náhodilá chybička, co se do systému nenápadně vloudila a stejně nenápadně z něj  brzy zmizí.

3. Jenže příště to tak naskočilo zase a pak zase. Zaplatím, načtou mi nákup na mojí zákaznickou kartu a na monitoru se objeví: „Thank you, Brian Swain“.

4. Vzhledem k tomu, že nejsem Brian Swain by asi bývalo na místě provozovatele toho podniku na to upozornit, a chybu v systému napravit. Přišlo mi už trochu zvláštní, že si nikdo nevšiml, že bankovní karta, kterou platím, je na jméno Nikolas Mýval, kdežto zákaznická na jméno na první pohled zjevně jiné. Ale rozhodl jsem se do toho nerýpat, protože mám rád nečekané zvraty.

5.  Po několika měsících mě napadlo zjistit, jestli dotyčný Brian Swain kartu také využívá a tedy jestli když jde do sítě multikina, tak „nám“ narostou body, za které je pak možné inkasovat volné vstupenky.  Jelikož přístup k tomu účtu on-line byl podmíněný znalostí Brianova datumu narození a adresy, ostrouhal sem. Ale pak mě napadlo si u kasy normálně požádat o výpis těch bodů, jestli je to možné a hle, bylo.

6. Dostal se mi tedy do ruky přehled všech filmů, na kterých Brian za poslední rok a půl byl. Vyloučil jsem z toho ty, na kterých jsem byl já a to co zbylo, musel odchodit on.  Jako správný detektiv tělem i duší, a psycholog amatér, sem si hned začal sestavovat Brianův profil. Po několika pracovních dnech co sem se místo práce věnoval svému novému koníčku se mi povedlo dát dohromady opravdu propracovaný kompilát informací, za jehož složení by se nemusel stydět ani team složený z Sherlocka Holmese, Clarice Sterling a Sydneyho Freemana.

7. Jaký je tedy Brian Swain?  Vypadá to, že je moje dvojče. Miluje horory (oba sme byli na všech hororech roku 2013/2014 co v USA vyprodukovali do kin). Nemá rád uslintaná romantická dramata (ani jeden z nás nešel na sračky typu Beyond the Lights nebo Best of Me). Je zjevně také blázen do bojových umění, protože na vše co obsahovalo kickbox, kungfu, krav-maga nebo MMA šel dvakrát. Jako já. Má výborný smysl pro humor, protože This is The End navštívil dokonce 3x po sobě. Zjevně dodržuje relativně zdravou životosprávu, jako já, protože si za 2 roky „co se známe“ koupil jen  3x popcorn (předpokládám že pro doprovod) a jinak pije akorát Smart Vodu. To se mi líbí. Pravděpodobně má podobně flexibilní pracovní dobu (nebo je takový flákač) jako já, protože se  často nalézal v kině na dopolední představení během pracovního dne. To si dám říct.  Nejspíš je sice Američan, ale určitě s předky z ciziny. Můj osobní tip je Japonsko, protože na filmy 47 Roninů, Wolverine, Man of ThaiChi i Godzilu spěchal hned během prvního dne úvodního víkendu. Anebo je mu 15.

8. Tak jako tak, bude  to fakt fajn chlapík. Nějak sem si na něj  za tu dobu zvykl. Brácha, kterého sem nikdy neměl. Kdykoliv sem u pokladny platil a mrklo na mne „Thank you Brian Swain“ řekl sem si  v duchu „Tak enjoy, Briane.“

9. Bylo to asi nejlepší přátelství a svým způsobem i partnerství, co sem kdy s kým sdílel. Ten člověk po mě nikdy nic nechtěl (takové mám nejradši), sdíleli sme společné zájmy, do ničeho mi nekecal, nijak mě neomezoval, a občas mě i dokázal pobavit. Jako když sem na jednom pozdějším výpisu viděl, že šel i na film Dracula, o kterém mě bylo dopředu jasné, že to bude patetická hovadina a rovnou sem se mu chytře vyhnul.

 10. Proto mě docela dostalo, když sem včera šel do kina na film Foxcatcher (báječné) a zjistil, že moje karta byla deaktivována. Brian zřejmě nesdílel mé nadšení z našich „společných“ zážitků v našich paralelních světech, a kartu zrušil. Nezbývá mi tedy nic, než říct si aspoň v duchu a naposled „Thank you, Brian Swain“ a pěkně se s ním tímto rozloučit. Bude mi chybět.  A udělalo by to systému tolik, kdyby mi před tou finální deaktivací dopřáli popatřit okem na dojemně elegantní „Good Bye, Brian Swain„? Chci toho od života fakt tak moc? To je zase den.

8 komentářů u „Krutomýval: Thank you, Brian Swain

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.