Krutomýval: Milý Synátore (I)

1. Milý Synátore. Tento dopis asi otevíráš dne 17.12. 2031, kdys dovršil osmnácti let, nicméně možná tyhle řádky čteš dříve, nebo později. Protože  je zjevné (i vzhledem k tomu že si vůbec na světě), že nedokážu odhadovat budoucnost, pamatuj že píšu věci tak, jak se mají ke dnešnímu dni.

2. Tedy: tvou matku mám aktivně nerad.Tebe pouze nemám rád. Tvou tetu z matčiny strany mám naopak rád docela dost. Ale hádám, že tyhle věci se můžou eště změnit.  Zejména to s tetou, protože podle včerejšího výstupu který mi udělala, poté co sem jí sdělil, že genetický rozbor tvých a mých vzorků potvrdil, že sem asi tvůj papá, a faktu, že její hysterák zahrnoval slova „chcípni, ty ulhanej nevěrnej amorální debile“, to vypadá, že její city ke mě podstatně ochladly, a tímpádem je nasnadě očekávat že ochladnou i ty moje.

3. Ale můj vztah s tvojí teď již jistě vrásčitou a neatraktivní tetičkou tě vůbec nemusí zajímat. A to, co bylo mezi mnou a tvojí matkou (šílená manipulátorka, viď?) a které všechny otvory to zahrnovalo, by tě zajímat nemělo. Pro tvoje vlastní dobro.

4. A mezi náma dvěma, kámo, není nic. Mimo nějaké DNA, peněz co po mě ty parchante zdědíš a peněz, co ode dneška do tvejch zatracenejch šestadvaceti nebo kolika, budu muset posílat na tvou jistě nenasytnou výživu.   (Na drahé lekce golfu zapomeň, to je pro znuděný buzeranty, to z tebe snad nevyroste. A tenis je jen pro chlapy s malým pérem, což se ti, pokud si aspoň trochu po mě, vyhlo. Máš za moje lováče ovšem povoleno dělat nějaký mužný sport, jako třeba Muay-Thai. ) Takže já tě nemám už vůbec co zajímat.

5. Ale protože si asi stejně nemožný hovado jako já, tak budeš chtít strkat rypák do všeho výše zmíněného. Nuže poslyš, s tvojí matkou sme se dohodli, že sem uhynul hrdinnou smrtí, jako tvůj pradědeček, u všech šlapek v regionu proslavený  bosenský námořník. Předpokládám, že tímhle tě máti krmila prvních 18 let tvého bídného života, a dnes ses dozvěděl pravdu. Že (teda jestli mě eště nezabil koks, děvky nebo Fidel) nejen žiju, ale navíc sem nikdy nebyl námořník. Vsadím se, že si zklamanej. Sem ti řikal, že se vo tenhle příběh nemáš radši vůbec zajímat. Matka je pěkná kráva, že ti to řekla, ne? Měla ti dál lhát, jak sem po ní chtěl.

6. Budeš asi taky pěkně nasranej, že sem se ti celý ty roky neozval. Proto ti hned zítra založím konto „terapeut„, kam budu ukládat týdně 100 dolarů, a až ti bude 18, můžeš tyhle fondy použít na 935 sezení s psychiatrem. To by mělo asi k tomu, aby ses dostal přes trauma, že fotr je nadržená nespolehlivá kurva, která si na tebe nikdy neudělala čas, snad stačit. No nejsem já prakticky světec?

7. Ale abys neříkal, že sem fakt mega hajzl, dám ti mimo peněz a fantastické genetické výbavy, ještě něco. Pár rad do života.

8. Tak za prvé: nemysli jen ptákem. Dělal bys pak takový hovadiny, jako já, když sem se před 9 měsícema vyspal s tvojí matkou, víceméně jen proto, že božsky kroutila zadkem. Navíc, chlap, kterej myslí jen ptákem nejenže dělá kraviny, ale eště pak působí jako děsněj debil. Jestli mi nevěříš, přečti si rozhovor s Petrem Nečasem (jo, musíš si první vygooglovat kdo to byl) z letošního vánočního dvojčísla Reflexu.

9. Za druhé: nemysli jen mozkem. Život je vod toho, aby se žil. Doporučuju vyzkoušet všechny dostupné drogy a vojet co nejvíce žen (ale asi si nejdřív nech provést vasektomii, nechceš přece dopadnout jako já a omylem zplodit nějakého blba) a nebránit se žádnému dobrodružství.  Pro inspiraci si přečti povídku Jamese Thurbera: The Secret Life of Walter Mitty. Má jen 4 stránky, ty ignorante, to snad zvládneš, ne? Pokud seš ale až tak nemožnej, že se ti číst nechce, aspoň se koukni na film stejného jména. Ideálně verzi z roku 1947, ale i ta z letoška je dobrá. Tak, vidíš jak to dopadne s lidma, co se bojí žít život?

10.  Všechno ostatní je irelevantní. A přijdeš na to časem sám. Ale pokud bych si eště vzpomněl na nějakou radu, jejíž udělení pro tvůj život považuju za zásadní, zase napíšu. Zduř.

28 komentářů u „Krutomýval: Milý Synátore (I)

 1. Proč by si synek měl myslet, že jsi hovado, dostal do vínku „fantastickou genetickou výbavu“, a to je hlavní. S tím už se neztratí 🙂

   1. Taky se mi tomu tezko verilo, ale posudek RNDr Sereho vypadal fakt dost fundovane…:-/

    No aspon sem zas zdrh z CR v ten nejlepsi cas 😉

 2. Inu, posílám tedy umírněnou a lehce poťouchlou gratulaci a dovolím si domnívat se, že u genetické výbavy nezůstane. Povíme si za 5 let :-).

 3. Tys Alfě vyslepičil SÁM, že se zadařilo?? Bez přiložení španělské boty nebo použití jiných, mnohem sofistikovanějších výslechových metod?

  1. sam i nesam. viz muj komentar pro Ethneu. mozek je nevyzpytatelna mrcha. udelal to rozhodnuti za me ani bych o tom vedel.

 4. Akorát mi přijde hodně líto, že takový fundovaný rady předáváš dost pozdě, až když je tvému milovanému synkovi 18 let. Možná, že v ten čas už budeš dvojnásobným dědečkem…

 5. Gratuluji taťko ! 🙂
  Předpokládám, že syn Mývala nazvaný ohleduplně debilem, zváží veškeré možnosti jak z hrdého otce vyrazit co nejvíce, na základě tohoto milého psaní které oplývá láskyplnými názvy jeho nejbližších. Jistě to nebude problém ani pro laika ve věcech právních.
  P.S. Nehroutí se nějak fantastická silvestrovská oslava? 🙂 I tak hezký Nový rok 2014 přeji..

  1. PS: nehrouti. banalita typu existence Myvala Jr. nemuze preci ohrozit me Silvestrovske plany. Vse nejlepsi do budoucnosti v CR do noveho roku, ja razim posbirat kumpany a posilnit se pred vecerni akci. Pokud preziju, budu referovat.

 6. Ajajaj…takže přece….no nenech si kazit náladu takovou podružností jako je syn. Stejně se o tebe, pokud ovšem, bude zajímat jen kvůli prachům který se na radu maminky bude snažit z tebe ždímat. Ovšem není dobré zůstat na světě nenásledován a takovej exot jako ty by snad měl mít poračování :-D.
  V novém roce ať ti všechno klape a tvoje pracovitá sekretářka konečně pochopí že potřebuješ klid a nebude tě otravovat takovejma zanedbatelnejma podružnostma jako chtít po tobě nějakou činnost souvisící s něčím čemu se říká práce. A nadřízení aby pochopili že pokud budou po tobě něco požadovat ta ať to řeknou jednou a nekazej ti tím nadále tvou náladu. Prostě všechno nej 🙂

 7. Tyjo, a ja si byla na 90% jista, ze jsi synatora neuvaril, ze myvalove maji aspon na posledni chvili kliku…
  Vidis, vubec mi nedocvaklo, ze Beta je sestrou Alfy, i kdyz to pojmenovani bylo vic nez logicke.

  Tak do noveho roku preju, at to neni horsi, nez letos. Mira jednoho myvalatka/rok je jeste unosna. =D

  P.S.: Alfe jsi to takhle za tepla vyzvonit nemel… Nebo mozna jo, v tom pripade te obdivuju.

  1. neslo o vyzvoneni, slo o samovolne ale nechtene proreknuti. Jak sem furt cumel na ten display a mackal refresh, tak sem do toho byl tak zazranej, ze kdyz se me zeptala co tam furt delam, omylem sem rek pravdu.

   1. Tys omylem řek pravdu? Tomu se snad nedá ani věřit, proboha.. s tebou to fakt jde z kopce… Kde je tvoje pravidlo, že mluvíš pravdu pouze sotva ze 30ti procent?

    1. ale ta statistika dale trva. dokonce myslim ze sem ji snizila tak na 20, ale tohle byl proste jeden z onech momentu. kdy mozek mel dovolenou, nebot se zaobrial vymyslenim katastrofickych scenaru, pokud vysledky budou pozitivni, tedy huba si mohla mlest pantem bez dozoru a ejhle, vyloudila se z ni pravda. Teda jen jeji cast, ale Alfa je chytra holka a trvala na tom ze ten dokument uvidi az pristane a ja byl linej neco takovyho tak rychle pod takovym tlakem falsovat. STARNU!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.