Krutomýval: Jak ne-nakládat s ptákem?

1. Včera sem se vracel domu z kanclu, a těšil se na pikantní rande se zrzavou servírkou z Toshi’s a Stevem Jobsem. Když sem před barákem uviděl klečící sousedku. V takové moc pěkné pozici, na všech čtyřech, s rozkošnou prdelkou rozkošne nahoru. Chvilku sem zvažoval že jí tam povalím a v pozici líneho psa si to rozdáme, ale pak sem se překonal, mezitím se zrodivší erekci akorát šikovně zastrčit za lem kalhot, s tím že jí později použiju na Zrz-vrzce, a sousedku pouze slušne pozdravil. A chystal se jí překročit.

2. V tu chvíli vyšlo najevo, že se tam sklání nad něčím konkrétním. Zvědavost mi nedala (chyba!!) a naklonil sem se taky. Na chodníku, na roztažené džínové košili, ležel malý pták. Pískle. Koukal před sebe a nic nedělal. Za to sousedka ano. Brebentila, že takhle tady pískle leží už asi 5 hodin a nechce nikam jít natož letět a že asi mu něco bude. Zamrmlal sem „to je mi líto„,  a šel dál ke dveřím, natěšen na nadcházející večer plný filmu Dannyho Boyla a erekcí v akci.

3. Sousedka však zvedla hlavu a já viděl, že brečí. Sakra, ženská zbraň hromadného ničení. Podvědomě sem zrychlil, abych z tý situace co nejdřív vypad, ale chytla mě za nohavici, jak pes, a s klepající se bradičkou a třesoucím se hlasem se zeptala: „co mám dělat?„.  Milé dámy, pokud to eště nevíte, tak vaše slzy a vaše vagíny sou mocné. Ale co je eště mocnější je obrátit se na nás když ste bezradné a zranitelné. Probudil se ve mně ihned o to větší vládce lidstva, pán tvorstva a  všeobecný spasitel a slyšel se říct:  „tak se na to podíváme, maličká, nic se neboj“.

4. Sklonil sem se nad ptákem a viděl – ptáka. Kterej se nehejbe. Ale dejchá. Tož moje odborná diagnóza. Gugl radil vrátit ptáka do hnízda, pokud z něj vypadl. Žádné hnízdo ale ve zjevném okolí nebylo. Ten samý článek eště říkal nechat ptáka na pokoji nejméně 2 hodiny, prý se k němu rodiče vrátěj. Podle sousedky už táhlo na pátou hodinu písklete osamotě na chodníku uprostřed Manhattanu. Bylo teda nasnadě vybrat jednu z dvou možností: A) sousedku i pískle  nechat svému osudu, a stoprocentně si s ní nikdy nezašukat, nebo B) sebrat ptáka i jí, a jít zachraňovat svět. Zvolil sem B a nabídl že jí pomůžu. Jenže světe div se, ta mrcha prej že musí do práce. Mrkala řasama jako vo život, tímpádem jí skrz ně tekly slzy eště rychlejc, takže sem během minuty souhlasil že: se vyseru na svojí Zrz-vrzku i Jobse a pudu, (kurvapíčaprdelposraná, semtoaledement) s ptákem na veterinu. Aby sousedka mohla jít do práce s klidem v duši.

5. Netušili byste, jakej problém je najít v pátek v sedm večer veterinu která je ochotná se podívat na ptáka, kór z ulice. Až jedenáctá klinika kam sem volal, s ptákem zatím v krabici, se ustrnula. O 45 minut cesty a 30 minut čekání později sem se dozvěděl že pták má zlomenou nohu, je otřesenej a navíc děsně mladej a musí se každé 2-4 hodin krmit, jestli má mít  vůbec jakou šanci na přežití. A prej si ho tam nemůžou nechat. Kurváááá. Zvažoval sem že ho hodím do popelnice a sousedce řeknu že se uzdravil a vodletěl a nechává jí pozdravovat. Ale nakonec sem to zavrhl, takovej sem srab. Vzal sem tedy ptáka i s krabicí k sobě domů. S sebou sem dostal sáček žrádla pro „ptáky v krizické kondici“ (fakt se to tak menuje, přemejšlím že si to zítra naleju na penis), stříkačku a spoustu dobrejch rad.

6. Dorazil sem do bytu plný rozporuplných pocitů. Proč sem takovej debil? Proč myslím ptákem? Kdybych sousedku nechtěl šukat, tak teď nemám polomrtvýho ptáka v papírový krabici, ale akčního ptáka v Zrz-vrzčím křehkým análu. Po chvíli sem se přestal litovat a řekl si že tedy když už sem se do toho dostal, tak se úkolu zhostím jako pravý muž. Tedy srdnatě, bez přebytečných emocí, a organizovaně. První úkol byl prý ptáka zahřát. Buď v ruce, nebo nahřátým hadrem. Zahřívat ptáka v ruce sice umím, ale díky tomu že mám poslední dobou podezření na rozvoj diagnózy „death grip“ sem si to netroufl. Nahřál sem teda utěrku, ptákovi z ní udělal hnízdo a do něj ho opatrně uložil. Pak sem mu šel dělat kašičku. Dokonce sem dodržel stanovený postup, a poctivě míchal správné poměry teplé vody a prášku, přesně podle instrukcí!

7. Pak došlo na krmení. Dle veterináře mělo stačit mu dát konec stříkačky k zobáku a ten se měl sám votevřit a do něj já pak jen stříknout. Jenže pták o papu nejevil pražádný zajem. Musel sem ho i na chvíli vyndat z jeho nahřátého doupěte, abych pořádně viděl kam mu to strkám. Ale ten opeřenec si strčil hlavu pod křídlo. Asi sem ho sral. Mezitím ta kaše ve stříkačce vystydla, což prej je špatně, tak sem šel udělat novou teplou várku. Pták se mezitím umoudřil a hlavu z pod křídla vyndal, ale zobák furt nevotevřel. A když sem mu dal kapku tý kaše přímo pod nos i na nos, vypadal asi jako teplouš před kterým projde náhá  královna krásy. Netečně, mírně pobaveně a trochu nasraně. Sakryš.

8. Uložil sem ho teda zpátky do teplého hnízda a šel se podívat na pár krátkých tutoriálů na téma jak krmit ptáčata. Všechny ale operovaly s tou premisou že zobák se votevře sám. Z kapitoly překvapivě nepornografické knihy „domácí péče o ptáky“ sem se dozvěděl, že zobáček se nemám snažit otvírat násilím, za což sem byl rád, protože do toho bych se svejme nezkušenejma a nemotornejma prackama fakt nerad pouštěl.

9. Po ukončení researche sem šel uvařit třetí teplou dávku kaše, a ptáka znova zkoušel krmit. Po asi 3 minutách marné snahy mi došlo, že mezitím pošel. Mno. Co na to říct. Celkově večer docela provar: žádný šukání, žádnej Jobs, nasraná Zrzvrzka, mínus 50 dolarů za taxi, 30 za směs kaše pro ptáky, 70 za doktora, emoční trauma pro mne, jelikož mi něco chcíplo pod rukama, a pro ptáka, z toho že na svojí poslední cestu do ptačího nebe de s zobákem upatlaným od kaše.

10. Po dlouhém zvažování co teď dál (při masáží toho kde sem se domníval že má ten tvor srdce, a tak trochu eště čekání, že pták nedejchání, ztuhnutí a vystydnutí jen hraje) a konzultací s veterinární správou sem ptákovi udělal rakev z krabičky od luxusních třešní v čokoládě, do ní mu dal dolar ve čtvrtákách na cestu, aby měl co dát převozníkovi, a šoupnul ho do igelitky vonící mátou (to má odpuzovat krysy, takže by ho neměly začít zřát) a hodil do popelnice. Pak šel sousedce na dveře lípnout vzkaz že pták to přes veškerou mojí péči nedal a že očekávám v neděli kompenzaci ušlého analního sexu. PS: Říkal sem mu Kňou Jr.  Byl to fajn pták. RIP.

nalezenec

takhle sem ho dostal do rukou

RIP

takhle nekooperoval

rakvickaa v tomto baleni odesel do vecnych lovist…

26 komentářů u „Krutomýval: Jak ne-nakládat s ptákem?

  1. toho sem se uprimne receno trochu bal, jak bych ho pripadne ucil co dal. mimo chozeni na vodku a na zensky nevim jestli bych mu umel neco predat 🙂

 1. Tvoje tragická zpověď „Jak mi definitivně umřel pták“, mě velmi silně rozslzela. Slzela jsem tak, že jsem z toho měla bolobřich. Musím ti tedy doporučit, aby sis doplnil znalosti a prošel v rychlokurzu vysokoškolské veterinární vzdělání, za účelem poznání, jak zacházet s polomrtvými až mrtvými ptáky.

   1. Sice můj bolný pláč by mi jistě dle výše uvedeného otevřel cestu k tvému srdci, ale „smála jsem se smíchy“, jaks sám ffftipně podotknul ve své otázce…Budiž mrtvým ptákům země lehká…

    1. no tak fajn, nerad bych byl vystaven dalsi predstave placici zeny, uz sem jich par videl, a neni to hezke. navic mi pred par dny umrel ptak tak se mnou mejte slitovani 🙂

  1. To je to co te na pribehu zahima ty kruty bloude?

   Cast jich ve mne a cast sla s Knou Jr, aby nemel cestou do vecnych lovist hlad.

 2. „že brečí. Sakra, ženská zbraň hromadného ničení“! Ohromny terminus technicus, bravo!

  Moralka celej story: Akykolvek „ftak“ potrebuje skor strostlivost zenskej ruky. Je to vo väcsine pripadov asi eficientnejsie…

 3. “ Parkem jdu ! … příhodný čas !! ( se smráká )

  … rozhlížím se … zda žena snad ňáká ….
  Jestli by snad … mého kabrňáka ….

  ( ?? ) Támhle sedí !! ,,pojď sem ,,! mě láká !!

  Kurwa jdu na to ! jistěže ! sakra !!
  košili mám jen, nemám já saka !“

  Jebb Omrdtt je rozčilen ! “ Mladá je taká !“

  “ Žena řve : : “ Poběž ! tak makám ! tak makám !!
  tu sedím ! ano ! tywole… zde su !!“

  Muž křičí : “ Již běžím , cos v kalhotech nesu !
  … postav se !“ … šeptá si: “ Postav se !!“
  Tu… kdos se mu v pačesy wisral se !!

  Tam vidět ptáka … i tam vidět ptáka,
  … támhle pták kráká….. támhle též kráká
  Jest možně tohleto k uvěření ???

  Muže se zmocnilo podezření ,
  zda majitelem jest přirození,
  když opětně uslyšel zakrákat ptáka !!

  “ Ničeho nemám já… ve teplákách !!! “
  … U ptáka došlo mi k odloudění !
  Swiňáci jedni vyy zatracení !!

  … v případě tomto již nedá mi !!“
  Muž hrozí na hawrany , na wrány ;
  Napřed to sdělit šel hasičům,
  pak žalovati šel rodičům !

 4. Mno, jediné štěstí že sis vybral dobrý povolání, asi by z tebe nebyl dobrý veterinář nebo pohřebák 😀 Každopádně načni láhev (čehokoli) a zažeň smutek příjemnými chvílemi strávenými se sousedkou.

  1. pockat pockat, umis si predstavit lepsi pohreb, klidne i sama pro sebe, nez jakej sem vystrojil tady ptakovi?

 5. Nikdy nepřestaneš udivovat, jak jsi ve svém hlubokém nitru pod všemi těmi nánosy právnického svinstva vlastně setsakramentský dobrák a lidumil! „Mýval ve své nejlepší formě“ 🙂 (tak se to teď píše v těch ultra krátkých „kritikách“?)

 6. Měl bys jít dělat psychoterapeuta. myslím, že bys vyléčil všechny. Jinak se jim to ani po letech u mnohých lidí totiž nedaří… ty rozesměješ člověka během pár vteřin a hned má lepší náladu. A v tu chvíli zmizí i myšlenky na nebytí… Dík.

  1. jo, jenze poslouchat cizi narky by me stoprocentne zabilo, na to nestaci asi ani vsechny dolary svete, a byla by otazka tak 10 minut, nez bych nekomu hadam skocil po krku, zacal s nim zoufale trast a hulakat na nej „prober se clovece, no tak se ti obesila manzelka, milenka utekla s bohatsim, deti te nenavidej, a ty mas leukemie, co mam rikat ja, me snizili vanocni bonus o 10 procent a taky se nehroutim!“

 7. Slzy ženy a vagína jsou mocné?
  Sakra!
  Proč jsem tě nepotkala, když jsi nebyl zadán?
  Takový názor na slzy ženy…, víš že mi jedna teď ukápla na noťas dojetím?
  To já slyším jiný názor od muže – slzy ženy patří jen k hysterce, tak toho nech…:-((
  Ale jsem ráda, že nejsou všichni muži stejní a ty jsi toho úžasným příkladem! 🙂
  Článek s ptákem, ačkoliv má smutný konec (úmrtí ptáka dvounohého), je úžasně napsán, moc se mi to hezky četlo!

  1. jejda jejda, ja a zadan? to snad ne, to musi byt nejaka mylka…. 😉 a jinak – ten tvuj to rika jen protoze uvnitr ho ty slzy drti a musi se nejak branit, aby se uplne nerozpadl ale ps to je interni tajemstvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *