Krutomýval: jak správně řešit problém?

1.  Před několika týdny sem byl v ČR a mimo USA pobýval víc než měsíc. Za tu dobu mi do poštovní schránky (na opravdové dopisy, víte, to papírový co nechodí do inboxu na compu) přišla spousta dopisů.

2. Po svém návratu do USA sem vybrání schránky radši eště pár dní oddaloval, protože mi bylo jasné, že z toho poplynou jen samé povinnosti a jiná negativa. Něco zaplatit. Něco vyřídit. Někam dojít. Prostě vopruz. Kde sou ty časy kdy člověku do schránky chodily maximálně zoufalé dopisy od zoufale zamilovaných slečen? Proč je teď nahradily banky, úřady, a marketingoví supi?

3. Když sem se konečně vzmužil natolik, abych schránku vybral, zjistil sem že mimo pár relativně neškodných účtů je tam i papír od auto-pojišťovny, informující mě, že mi brzy vyprší pojistka a pokud ji chci na příští rok obnovit, mám jim to potvrdit vyplněním a odesláním (poštou!) přiloženého dotazníku do 27.3.

4. Problém byl, že sem tu schránku vybral 7.4.

5. Následně mě dva týdny trápil pocit, že budu muset „něco“ řešit.  Za A) vyplnit ten posranej dotazník. Za B) dát ho do obálky. Za C) odnést ho na poštu. Nemohl sem uvěřit tomu že v roce 2016 nejde s tou firmou komunikovat elektronicky. Teda možná že šlo, ale v tom dopise nebyl žádnej email, a já byl moc líný na to ho guglovat.

6. Tak sem to odložil na další den.  A pak eště nadalší.

7. Po 14 dnech průběžného odkládání, ignorování a vytěsňování „problému“ a na to konto i několika bezesných nocí na téma jak nebudu mít povinné pojištění auta a jak děsněj vopruz bude to zařizovat celé znova, sem se včera rozhodl, že body A-C skutečně a okamžitě vyřídím. Ale pak mě něco ropztýlilo. To je hned. Začlo jaro, kolem projde sexy svlečna, nebo vyjde nový trailer na nějaký dobrý film, a vyplňování dotazníku je konec. Znáte to.

8.  Včera sem to ze zoufalství už už málem dal sekretářce, ale té bych musel vysvětlit co má v tom dotazníku zaškrtat a to je taky práce. Tak sem se na to zase vysral. Asi se nedá nikomu, kdo nemá problémy s lenností a odkládáním věcí na později, vysvětlit PROČ byl takový problém vyplnit pár řádků, což mohlo trvat max 5 minut, dát tu sračku do obálky (30 vteřin, byla u toho dotazníku už přiložená a nadepsaná) a dojít na poštu (8 minut i s frontou, poštu má totiž hned přes ulici).

9. Dnes sem dorazil domu a všiml si, že ze schránky zase kouká nějaký výhrůžný papír. Odhodlal sem se ho vytáhnout. V obálce byl dopis od pojišťovny. Gratuluje mi že sem s nimi prodloužil smlouvu. Pojistka se automaticky obnovuje. Jak bych se býval asi dočetl, kdybych přečetl celý ten úvodní dopis, který mě úkoloval s vyplněním toho zasranýho dotazníku, který nechápu, proč po mě teda chtěli?!? Kolik stresu a bezesných nocí sem si mohl ušetřit! Nemohl bych je nakonec zažalovat za nepřímo způsobenou újmu?

10. Blbý je, že teď mám pocit, že když člověk dostatečně dlouho ignoruje nějaký problém, vyřeší se sám. Schválně, zkusím toto aplikovat i na fakt, že sem před víc jak 7 týdny měl jiné firmě odeslat šek na 200 dolarů. Třeba na to zapomenou, nebo mi za týden dojde dopis, ve kterém děkují, že sem ji ho už poslal. Kéž by. Jinak totiž budu přecijen muset na tu podělanou poštu. A to si snad nezasloužím!

4 komentáře u „Krutomýval: jak správně řešit problém?

  1. Některé věci se vyřeší samy. Před pár lety se mi podařilo po roce a půl bolestí vyléčit si rameno pouhým odkládáním návštěvy doktora. Teď zkouším tuhle metodu aplikovat na tenisové lokty a u stárnoucího organismu se jistě brzy najdou i další příležitosti. Nízké náklady, snadná aplikace, zaručený účinek, tisíce děkovných dopisů! 🙂

  2. Hele to je dobrá metoda. Pokud firma počítá s tím, že většina lidí se dnes na poštu nikdy s vyplněným dotazníkem nedostane… může třeba napsat: zdražujeme, končíme s tímhle / začínáme s tamtím a když se Vám to nelíbí, pošlete vyplněné zpět … a pak čekají, kolik lidí pošle… tak mají dost velkou šanci, že většina to neudělá a pak jen pošlou dopis potvrzující přijetí změny a pokračování ve smlouvě.

    Ale Ty jako právník mi určitě napíšeš, že takový postup je nelegální 🙂

    1. legalni to vetsinou je (a bezpochyby vyhodne pro tu firmu, souhlas)

      konkretne u ty pojistky s tim vubec nemam problem pac sem ji prodlouzit chtel, a nemusel bych se tejden stresovat. jen by to nemelo bejt psany pidi pismem buhvi kde. nebo bych mel bejt peclivejsi ve cteni dokumentu. ted nevim. slovo peclivost me znervoznuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.