Krutomýval: Adam Sklepica – pátek

1. V Adamovi se po nálezu matky vařila spousta emocí. Převládající byl ovšem jednoznačně vztek. Adam nechápal, proč by matka něco takového udělala. To, že do domu přišel někdo jiný a matku zardousil, ho ani nenapadlo, protože na sobě měla ty nejsvátečnější šaty, respektive úbor, který vlastnila. Tedy uniformu z Jednoty, kde kdysi pracovala. Adamovi bylo jasné, že přesně takto chtěla být nalezena. A že pokud ji nepřišel zavraždit sám ředitel Jednoty za to, že jim tam léta kradla tašky, a nenapadlo ho, že jí před smrtí donutí si obléct podnikový stejnokroj, aby bylo zjevnější, kdo byl vrah, tak že pachatelem byla matka samotná.

2. Adam ve čtvrtek těsně po objevu zvažoval, že zavolá na policii, do nějaké nemocnice, nebo aspoň na linku tísně. Prostě že bude postupovat jako normální občan a dělat to co by se od člověka, co zrovna našel v kuchyni svojí mrtvou matku, očekávalo. Jenže Adam nebyl normální občan.

3. Měl teď v hlavě jedinou věc. Sobotní výčitkový rituál. A svojí šanci vyhrát. To, že matka byla mrtvá mu přeci nemohlo výhru zkazit. Takže Adam se ve čtvrtek večer jen zlil a upadl do opileckého spánku, že kterého se probral až v pátek ráno, kdy se šel na matku do kuchyně znovu podívat. 

4. Nic se od čtvrtečního večera nezměnilo. Adam nechal matku v kuchyni a šel zpět do svého pokoje. Cestou si vzal další lahev Jacka ze spíže. Ještě že je kupovali v Makru po bednách. Pak se zhroutil k počítači, a začal googlovat jak rychle se rozkládá lidské tělo v pokojové teplotě. Adam i matka měli doma rádi chladno, ale byl skoro konec dubna, a teploty stoupaly.

5. Adamovi šlo o to, aby matčino tělo vydrželo v nějakém aspoň trochu (pro účely výčitkového rituálu) použitelném stavu do soboty do jedné hodiny. Po chvilce hledání na internetu zvažoval, že si pořídí domácí balzamovací laboratoř, která se dala jednoduše koupit na amazonu a zahrnovala nejen všechny potřebné roztoky ale hlavně i infuzní zařízení, kterým se chemikálie podávaly mrtvému do žíly, a také skalpely a pilku na to aby mohl roztokem napustit i matčin vnitřek a orgány. Jenže tento způsob vyžadoval dvě věci, které Adamovi nevyhovovaly: 21 dní dodací dobu z Číny a fakt, že před napouštěním matčiných žil jedy bylo nutné jí vypustit z těla krev a následně rozmasírovat ztuhlé svalstvo prakticky po celém těle, aby chemikálie správně proudily oběhovým ústrojím.

6. Adamovi se nechtělo matku masírovat. Naštěstí ale při vyhledávání informací narazil na viceadmirála Horácia Nelsona, britského námořního velitele, který zemřel při bitvě u Trafalgaru. Při čtení jeho příběhu a zejména části o přátelství Horácia s kapitánem Hardym, který umírajícímu Nelsonovi šel naposled vzdát čest stiskem ruky a polibkem si Adam nejprve trochu zaslzel, ale pak ho zaujalo, že Nelsonovo tělo bylo zakonzervováno ve směsici brandy, kafru a myrhy a tím uchováno po dlouhou dobu ve skvělém stavu.

7. Adam porovnal vlastnosti anglické brandy a amerického Jacka Danielse. Co se týče obsahu alkoholu na tom Daniels byl lépe. Býval by na tom byl ještě líp, kdyby zbabělí yankees nesnížili kvůli daním a regulaci obsah alkoholu několikrát za posledních 50 let. Ale teď mimořádně pro jednou nebyl čas na pohrdání Amerikou, bylo třeba jednat. 

8. Adam se zamyslel co použít místo kafru. Matka měla v lékárničce kafrovou mast na klouby a Adam si ještě vzpomněl, že otec, vášnivý amatérský malíř měl určitě někde terpentýn, z kterého se kafr destiluje ale který sám má také konzervační schopnosti. Po prohledání sklepa Adam našel nejen 2 láhve terpentýnu, ale i několik maleb od otce. A dokonce s věnováním Adamovi! V tu chvíli na něj dolehl sentiment a Adam se náhle začal cítit poněkud křehce. Přecijen se z něj zrovna stal sirotek. Takže si plakáty vyvěsil na zeď v pokoji, i když se mu nelíbil jejich obsah. 

9. Při tom si všiml, že má v pokoji opět sousedovic kočku. Což ho naštvalo, protože to znamenalo, že jí v pondělí nebyl schopen správně otrávit! Zase další selhání! Kočka teď vypadala jen trochu víc otřepaně než jindy, ale byla tam, a bolestně Adamovi připomínala jeho neschopnost.

10. Rozhodl se, že tentokrát sám sebe nezklame. Úkol byl jasný. Adam vzal ze spíže téměř veškerý alkohol který tam našel, nalil ho do vany, přidal terpentýn a kafrovou mast, plus do toho hodil ještě sušený rozmarýn, jelikžo nebyla myrha a dle wikipedie sušený rozmarýn obsahuje kafr, což se Adamovi nyní náramně hodilo. Celou směs pořádně zamíchal svým drahocenným análním kružítkem, pak došel pro matku do kuchyně a odnesl jí do vany. Tam jí položil, a ještě přes ní přelíval směs naběračkou. Poté v koupelně zhasl, zamkl, a šel si sednout zpět k počítači, ke svojí poslední lahvi Jacka. Zítra ho čeká náročný den. Podíval se okolo, možná i trochu posmutněle, ale přesto s jistým pocitem uspokojení si parafrázoval slova udatného Horácia Nelsona a ještě jednoho týpka, když si zamumlal: dokonáno jest.

adam

  

 

2 komentáře u „Krutomýval: Adam Sklepica – pátek

  1. Skvěle nevtíravá reklama na Jednotu! Nehledě na to, že se teď minimálně zdvojnásobí i prodeje rozmarýnu :-).

    1. product placement ciste nahodny …. stejne jako jakakoliv podobnost s realitou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *