Krutomýval: Jak Korona vyhnala Mývala z Nory

1. Nuže není tomu ani…he, dva a půl roku (?!) od posledního příspěvku. Sakra to sem ale flákač.  Nicméně mám omluvu. Jak si někteří z vás jistě pamatují, blog ilustroval „přerod právníka ve slušnou osobu„. Nejlépe tím, že osoba přestane právníkovat a začne dělat něco smysluplnějšího. Což se před pár lety povedlo.

2. Ne, zahradničení se zatím nevěnuju, má budoucí hyacintová pole musejí ještě chvíli počkat. Ale už se několik roků věnuju prakticky výhradně psaní, natáčení a podobné legraci.  Něco se povedlo lépe, něco hůře, ale pořád postupuju kupředu.

3. Postup kupředu mi nyní zarazila až nová senzace zvaná Korona. Už měsíc tak trčím doma, za okny mého New Yorského bytu, kde zatím ještě není vidět ta zkáza a pohroma, kterou o New Yorku líčí všechna dostupná média.

4. Ano, v Central Parku byla postavena polní nemocnice. Ano, městem projíždějí mobilní márnice. Ano, v Bronxu právě bagr rýpá nový prostor pro masové hroby, obří díru kam muklové z nedaleké věznice po desítkách hází lepenkově vypadající rakve s neustále přibývajícíma mrtvolama. Ano, na Manhattanu přistála obří zdravotnická loď, sloužící jako plovoucí nemocnice, protože normální nemocnice už nestíhají.

5. Ale já zatím nejsem ani v polní nemocnici, ani v pojízdné márnici, natož v masovém hrobě. Sedím doma, už pátý týden, a smutně koukám na to jak mi dolárky mizí pod rukama, jelikož všechny doposavad nashromážděné akcie ztratily na hodnotě, všechny již zafinancované projekty, které se měly v mé režii natáčet v březnu, dubnu, či květnu, byly zrušeny nebo odloženy, a je tedy nyní nutné žít ze zásob.

6. Ale mohlo by být daleko hůř. Třeba by mi mohla dojít zásoba ještě neshlédnutých děl na Netflixu nebo Pornhubu. Nebo by mohla začít rasová válka, a jelikož mám doma jen bejsbolku a ne střelnou zbraň jako většina sousedů, je jasné, jak by to pro mě dopadlo.

7. Ale dokud se po ulicích nestřílí (víc než normálně, samozřejmě, tzn víc než třeba jedna-dve vraždy na mém bloku měsíčně), a pod barákem nechodí člověk s obřím pytlem na mrtvoly a nepořvává „bring out your dead“ jako v Monthy Python and Holy Grail, přijde mi, že se dá přežívat docela v klidu.

8. Zvláštěpak pokud je člověk rozený skautík a má záložní plán co bude dělat až mu dojde toaletní papír, proviant, který se ukazuje být z nějakéhé záhadného důvodu novodobým zlatem. Jelikož už umřela, nemůžu si utírat zadek kočkou, takže až dojde toaletní papír a nebude-li k sehnání další, vytisknu těch několikset powerpointových prezentací které moje plodná kariéra korporátního právníka má na svědomí, vzpomenu si na to co zažili moji rodiče za komunismu, a ještě s hrdinným pocitem si pak vytřu prdel heslem „synergize and think outside the box“.

9.  Pokud máte to štěstí jako já, a jste nadále aspoň přiměřeně zdraví a máte co jíst a na co se dívat, gratuluju. Pokud ne, přeju upřímnou soustrast a nabízím (zcela zdarma) konzultace o nejméně bolestivém způsobu jak se civilizovaně zprovodit ze světa. Mám v tomto ohledu za sebou hodne rešerší. Důlěžité je hlavně nebýt sobec, nechat po sobě vzkaz na rozloučenou a úhledne připravenou krabičku s klíčema od schránky ve švýcarské bance či toho Porsche které dosud používala vaše milenka. Ale hlavně: neudělat bordel! Nikomu, ať vás miluje nebo nenávidí sebevíc se nechce utírat váš mozek z koberce nebo dostávat vaši krev ze spár mezi dlaždičkama.

10. Takže, dokud nebudu mít povolení chodit ven, a zároveň nebudu mít žádné příjmy, neboť právničině už se nevěnuju a za natáčení děl o jednom herci, navíc telefonem, doma v karanténě, mi asi nikdo nezaplatí, vytahuji Krutomývala zpět na světlo boží. A nějak se s tím poperem společně.

26 komentářů u „Krutomýval: Jak Korona vyhnala Mývala z Nory

 1. Heslo „synergize and think outside the box“ si, myslím, svůj osud plně zaslouží.

  Umím si to docela představit. Taky žiju ze zásob, protože jsem ještě stihl připravit všechny zvětšeniny pro chystané výstavy a teď ty výstavy budu nejspíš postupně škrtat. Ale na mozek na koberci to ještě není. Každopádně jsem ale rád, že tu v Dobřichovicích zatím ještě nemáme „funerální bagr“ a na Krutomývala symbolicky velikonočně vzkříšeného se opravdu těším :-).

  1. funeralni bagr vzbuzuje hodne emotivni reakce od znamych a pribuznych, kteri mi tak v pravidelnych intervalech volaji/pisou a kontroluji jestli me uz nabral nebo ne 😉

   pritom kde sem ja a kde je funeralni bagr vime roubicek 🙂

 2. Tak tohle je asi jedna z mála světlých stránek korony – ožívají už téměř mrtvé blogy (nejen ten Tvůj, jak teď pár dní zjišťuji)…

  Vítej zpět 🙂

  1. Tak to ten můj naopak umřel – na českou zášť a závist (nejen) v době koronavirové.

   To jsem zvědavá, jak dlouho, Mývalová, bez Nory vydržíš. Rozhodně mám však radost. 🙂

   1. copak to me zajima, co ti ctenari vycitali/zazlivali?

    Ano, to je neco co pozoruju kdykoliv priletim z USA do CR fakt jako vyznamnou zmenu, veskera ta naprimo ventilovana negativita… to je fakt neprijemnej rozdil. a to ja se tam vzdycky tak tesim. Ale pak….

    1. Milá Mývalová,
     to s tou negativitou známe úplně všichni, co žijeme jinde, než v ČR… Je to smutný, ale je to tak.

     Já češtinu ke své vyrovnanosti potřebuju, ale v ČR jsem nikdy nebyla šťastná. Vadí mi právě např. česká vyčůranost a nepoctivost. Bez blogu budu mít holt na čj už jen Youtube a psaní komentů, případně mailů.

     O co jde? Pořád o to samý! Že nejsem MUDr., nýbrž podvodnice. A už toho mám po těch letech dost. Navíc si přisadila ještě blogerka, se kterou jsem si dříve i psala a které jsem mnohokrát pomáhala technicky s blogem (než jsem postupně poznala, co je zač). A to byla ta poslední kapka.

     To, že jsem dost „jiná“ MUDr., než na které jsme zvyklí, je moje přednost (asi proto si celý život s kolegy moc nerozumím) a fakt nepotřebuju, aby mi to nějací závistivci neustále omlacovali o hlavu. A že si mě nemůžou vygooglovat? A proč by měli – já nemusím nahánět klientelu.

     Trochu mě teda mrzí, že těsně před eutanázií blogu jsem měla na blogu dlouhodobě nejvyšší návštěvnost v historii blogu, ale blog ve 2 jazycích se stejně nedá utáhnout (zejména proto, že já, na rozdíl od tebe, jsem si UŽ ZALOŽILA na podzim zahrádku a nyní jí stále zvelebuju :-)). A mně byl ten český rybníček trochu malý, přiznávám. Já vždycky mířím vysoko (abych potom mohla zažít o to větší držkopád :-D). Navíc se chci vrátit ke svým uměleckým kořenům (či nyní zatím spíše kořínkům) a jít i touto cestou.

     Takže mi vlastně blogerka Beallara prokázala svým způsobem laskavost.

     Hmmh, jsem se nějak rozepsala, to bude tím zrušeným blogem. 😀

     1. Bože, co to vidí oko mé, nějak se nám přemnožilo slovo blog!

      „…těsně před eutanázií BLOGU jsem měla na BLOGU dlouhodobě nejvyšší návštěvnost v historii BLOGU, ale BLOG…“ 😀 Co na to říct, snad jen, že je už dost pozdě?? 😀

     2. “ Navíc se chci vrátit ke svým uměleckým kořenům“ – ten pocit znam a drzim palce.

      Za me – vzdycky je lepsi mirit vysoko a spadnout na usta, nez se ani nepokusit. Tak at se dari a negativite zmar.

       1. hehe je videt ze mi vidis az do zaludku i pres ocean. Ano, presne tak, o tom bude pristi clanek. I s fotodokumentaci.

     3. Dorko, co to tady čtu?!:)
      Mně si taky kdysi byla podezřelá a nepřestala jsi kvůli mě blogovat! asi si to vezmu osobně :))

      1. Bloudíku, ty si to rozhodně neber osobně. Od tebe jsem se nikdy nedočkala příkrých slov (a snad ani nikdy nepřijdou :-)).

       Podezřelá možná mohu (zpočátku) být. Ale kdo mě pozná víc, byť jen virtuálně, nemůže nikdy takovou pitomost vyslovit.

  2. tak to je fajn, ze aspon nejaka pozitiva a socialni jistoty tahle situace plodi :). hned se jdu podivat jestli nahodou neozil taky blog od Mengano… to by me potesilo.

   1. Ty jo, a mě! Mengano byla skvělá…

    Ona tenkrát někde psala, že jak blbne blog.cz. tak se po dlouhé době pokusila vydat článek – ale technické problémy jí článek „sežraly“ – a ona to už pak znova nejspíš nezkusila…

    Mývalová, KVŮLI TOBĚ doufám, že korona potrvá ještě dlouho! 🙂

   1. Můžeš klidně i něco nefilmovýho bez kolegů, já jsem skromná holka 🙂 (a žánrově se v těch vašich filmech vůbec nechytám 🙂

 3. Jak vidno, má koronablbnutí i pozititvní stránku. Vstáváme z mrtvých:)

  Jen by mne, Kruťáku, zajímalo, jak vyřešíš bod 8, pokud dojde papír do tiskárny?

 4. To zní dost hrozně, že jsi tak dlouho zavřená v bytě, ale aspoň máš nucenej čas na jiné věci, které bys jinak nedělala. 🙂 Já jsem vlastně spokojená, ale myslím, že od května už ráda do kanceláře zase půjdu.

  1. hele vono to tak strasny neni prave, clovek si treba i po letech uklidi a tak 🙂

   mysi uz hlasily ze se tu citi hur.

 5. Poslechla jsem ten rozhovor. Teda takovou rodilou angličtinou mluvíš! 🙂 I můj milý šel okolo a říkal, že tohle je teda fakt parádní přízvuk.

  1. tak to dekuju, nicmene vzdycky je co zlepsovat. hlavne priste ne pres telefon ale do studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *