Krutomýval: A-hoy, hyacinty v dohledu!

1.  Pauzy, které mám mezi jednotlivýma článkama sou delší a delší. Jistě ste si toho také všimli. Není to proto, že bych se tolik flákal, nebo na svůj blog pozapomněl, je to proto, že sem, světe div se, kreativně zcela vytížen.

2. Před pár týdny se mi totiž povedlo během svého vystoupení zaujmout producenta konkurenční comedy show, ktreý se byl ten večer podívat na nový „talent“ s úmyslem rekruitovat lidi co by vystupovali u něj v klubu.

3. A z toho vyplynula první nabídka na placené vystoupení, která mi přistála na stole. Ano, příští měsíc si za svých 10 minut na pódiu vydělám 20 dolarů.

4.  V porovnání s mojí normální taxou co mám za právničinu je to samozřejmě směšný zlomek, ale nesmíme zapomenout na to, že právo a právničinu nesnáším, kdežto komedii a veřejné se předvádění (všeho druhu) miluju.

5. Takže sem nejen nadšeně na tu nabídku kejvl, ale dokonce sem (a teď se sám před sebou hluboce stydím) strávil několik desítek minut přemýšlením nad dotazem, jestli bych si konečně nechtěl založit účet na Facebooku, protože když sem teď „placený komik“, bylo by dobré, abych měl na FB vlastní stránky.

6. Ach jo.

7. Život skutečně přináší samá složitá dilemata, no ne? Musím k nim přistupovat pragmaticky a mužně.  Takže třeba – nezaleknu se toho, že mi Zlý Křemílek (můj místní právní zástupce) intenzivně radí, abych si dával pozor na to, kolik propagace a humbuku kolem té své komedie ztropím, protože se vsadí že až se to donese mýmu šéfovi, takže ten mě na hodinu vyhodí. A avokátní komora mě také zatratí. Prostě prý půjde moje právnická reputace do kytek.

8. Chápu jeho pohled na věc a těší mne, že si dělá starosti. Ale určitě zde nikoho nepřekvapí, když řeknu, že jako obvykle nedbám žádných dobře míněných rad, kašlu na riziko a potenciální ztrátu profesní květinky, a hrnu se do změny oboru seč mi síly stačí.

9.  A jelikož síly mi stačí pouze na téměř dennodenní psaní nových stand-up výstupů, a práci na svém dalším projektu (sit-com), je logické, že blog jde na chvilku trochu dopozadí. Ale je to pouze dočasné, protože všichni víme, že jen co mi někdo zase rozmlátí ústa, budu zpět s novou lamentací a plamennými výkřiky o pomstě. A protože já sem prevít obecný a štvu spoustu lidí, vsadil bych se, že k tomu dojde o hodně dřív, než později.

10. A je na místě poděkovat čtenářům mého blogu. Blogu, který začínal i jako dramaturgické cvičení na téma: jak se naučit psát komediální témata krátkou formou. A  tak dlouho mi vydržel hlavně díky přízni zdejší komunity,  což aspoň trochu vycepovalo mojí jinak naprosto uslintanou pentli. Takže: vřelý dík a já se brzy zase ozvu.

12 komentářů u „Krutomýval: A-hoy, hyacinty v dohledu!

 1. No, kupodivu má Křemílek zřejmě pravdu, ale co… Doufám, že sem taky nějaký ten výstup předhodíš v písemné formě, když jsi na nás trénoval ta dramaturgická cvičení, celkem bychom si to zasloužili..☺☺

  1. v pisemne podobe asi ne, ale jen co definitivne prastim s pravnicinou tak sem treba nalinkuju nejake svoje video 🙂

 2. Výhoda je, že když ti něco nevyjde v právnické praxi, můžeš to ještě pořád vydávat za povedený komický výstup :-).

 3. Chapu, ze mas moc prace s rozvojem tve nove kariery, ale nezanedbavej nas tolik. Tve pribehy mi chybi. Bavim se u nich. Btw co ta knizka, co jsi mel vydat?

  1. no vidis, nemusela si ani cekat tak dlouho na novy clanek, vidis, co osud nechtel? 🙂

   Ad kniha – zlovolny editor po me porad chce nejake zlovolne zmeny, takze mimo toho ze zo je poradna egomasaz to trva desne dlouho….

 4. Nu což, někteří významní umělci začínali jako čističi bot. Ty jsi holt uměleckou dráhu zahájil jako právník. Trochu mě znepokojilo pomyšlení, že jsem tréninkový trenažer:)

  1. ano, rikam si ze propadnou jako umelec a vratit se k pravnicine je sice peklo, ale mohlo by to bejt i horsi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *