Krutomýval: detektiv na baterky?

1. Teprve teď mám skutečně životní šanci ukázat, jaký sem opravdu detektiv. Nicméně nebude to tak jednoduché. Ukazuje se totiž, že ani práce u kriminální policie, u soudu, v advokacii, v korporátu, či na soukromých zakázkách jako vyšetřovatel, mě zjevně dostatečně nepřipravila na to, s jakými obtížemi budu jednou řešit tuhle monstr-kauzu  ve svém soukromém životě.

2.  Z bytu mi zmizel můj oblíbený rolák.

3.  Možná si říkáte, o co de, je to jen rolák, a máte pravdu, ale tady de o to, že nechápu proč by mi vůbec něco mělo zmizet, žejo.

4. Zjistil sem to před dvěma týdny. Od té doby sem (i) cca 17x prohledal celý byt, (ii) požádal uklízečku ať prohledá celý byt, (iii) vyzpovídal Zlatomušku, která u mě občas přespává, a donutil jí prohledat svůj byt, jelikož  mohla rolák „omylem“ přibalit ke svým věcem třeba. (iv) prohledal auto i kancelář, (v) vyzpovídal uklízečku, (vi) seřadil si důkazní materiál vypovídající o tom, kdy naposled byl rolák na mém těle a v bytě, (vii) probral si jaký ohoz sem měl každou noc co sem byl venku na sobě, abych se ujistil, že sem rolák nenechal mimo byt já sám, na jedné z party na/po kterých je možné že se někde svlíkám.

5. A co vyšetřování zatím odhalilo? (i) že mám zbytečně velký byt, (ii) že uklízečka neuklízí tak jak by měla (iii) že Zlatomuška si myslí, že sem psychopat, (iv) že někdo ztratil v mém autě náušnici, (v) že uklízečka se cítí po druhém kole výslechu na téma „kde je můj rolák od Hugo Bosse“ dotčena, (iv) že fakt, že si už téměř dva roky denně fotím co mám na sobě se vyplácí a (vii) že fakt, že si už téměř dva roky denně fotím co mám na sobě se vyplácí.

6. Po roláku ovšem nikde ani stopa. A ne, nemám ho na sobě. Podíval sem se.

7. Samozřejmě nemusím jen tak věřit nějakým výpovědím, žejo. Jenže zhodnoťme si to: uklízečka u mě uklízí už přes rok. Nikdy se mi nic neztratilo. Proč by najednou začala krást a zrovna tím, že sbalí mužský rolák již nijak valné hodnoty? Pokud tedy jako extra hodnotu nezapočítáme to, že sem ho měl den předtím nasobě. Ale to nevím jestli zrovna 65tileté Polce přijde jako přidaná hodnota.  Navíc ohrozit si tak dobře platícího zákazníka? Takže to považuju téměř za vyloučené.

8. Zlatomuška může kecat a za zády mi psychopaticky krást roláky. Ale opět mi chybí motivace nebo nějaký předchozí incident či podobný modus operandi. Kdyby si o nějaký kus mého oděvu řekla, tak ho dostane, koneckonců já sem si o její kalhotky taky řekl a nebyl to problém. Ale i kdybych jí nevěřil: problém je, že díky svým foto-záznamům vím, že v době kdy sem měl rolák na sobě naposledy a kdy sem ho začal pohřešovat, se u mě Zlatomuška nenacházela. A klíče pochopitelně od mého bytu nemá.

9. Už dva týdny z toho téměř nespím. Je to můj případ popelnicové prostitutky. Pořád skládám další dílky do té zatracené mozaiky. Je to fakt záhada zmizelého roláku. Jak se to mohlo stát? Proč se to stalo? Kdo měl jaký motiv? Jak může můj život pokračovat dál, když nevím odpovědi na tyto zásadní otázky?

10. V nouzi největší se vždy obracím ke svým hrdinům. U řízení aut k Bondovi a u vyšetřování k Sherlockovi (pouze v literárních verzích). A Sherlock říká: „Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější.“. Tedy,  ať skládám skládanku jak chci, pořád mi z toho vychází jediné: buď sem detektiv na baterky (což je nemožné, takže to vylučuji, jak radí Sir Arthur Conan Doyle), nebo mám doma poltergeista. Kterej si asi právě teď zkouší můj černý rolák!!

13 komentářů u „Krutomýval: detektiv na baterky?

 1. Občas mi hrozně připomínáš kruhoocasého krále Jelimána 😀 (z animovanýho seriálu Tučňáci z Madagascaru)

 2. Zkusil bych se dostat k odposlechům, které samozřejmě z tvého bytu musí existovat :-). Ale ne, tohle se děje běžně. Některé věci prostě baví ten rozruch, který způsobí jejich zmizení a užívají si být chvíli středem pozornosti. Až je přestaneš hledat, vrátí se z výletu do čtvrtého rozměru a zase budou věrně sloužit. Anebo se jim ovšem v jejich dobrodružném azylu zalíbí a pak už je neuvidíš. Já svým věcem v tomhle dávám volnost, některé se vrátí a jiné ne, beru to jako projev jejich nezávislosti a svobodné vůle :-).

 3. Ty jsi chorobný pedant, víš, že je to diagnoza? A taky chorobně lpíš na věcech.. to je taky diagnoza. Rolák ožel s velikostí bardů a pokud ti zachvátí nostalgie, podívej se na jeho fotku a poplač si.. upřímnou soustrast…

  1. nejde mi o rolak, de mi o to ze potrebuju vedet co se s nim (a idealne i proc) stalo…. Cerf a jeho bohorovny pristup je sice hezky priklad, jiste hoden nasledovani, ale to ja proste nedokazu. ja to proste MUSIM vedet. 🙂

   1. Zlato, musíš jenom umřít, všechno ostatní jsou pouze houpé domněnky, které nám více nebo méně ztrpčují život. Ber to jako radu od zralé ženy, která o ztracených rolácích ví už své…

 4. Myvale, nahodou, ty se svym rolakem jsi jeste slaby odvar toho, co prozivam ja, kdyz se mi nedostava jen jedne cerne ponozky.
  Taky jsem zahajila vysetrovani – u me problem nastat nemohl – vim urcite, ze vzdycky nosim ponozky dve – a jedna se i vratila vyprana… Tudiz ono zmizeni probehlo nekde v mistech – kos na pradlo-cesta do pracky-pracka-cesta z pracky ven-na snuru ususit-zpet ke me do pokoje. Zatlacila jsem na potrebna mista a ejhle, do tydne byla ponozka zpatky v paru! (Na rozdil od obrovskeho poctu beznych lidi neverim na cernou diru v pracce ani skritky, co zerou vzdycky jednu ponozku…)

  1. no, tak to mi teda musis poradit na jaka mista mam zatlacit. uz to s navratem vidim fakt beznadejne. priklanim se k verzi co popsala Mengano 🙁

   A asi mu budu muset vystrojit pohreb…

 5. Poměrně mě zaujaly body 5 (vi) a (vii). Jsem už zvyklá, že jsi člověk s několika významnými úchylkami, ale tohle je novinka. Fotíš se jen zepředu nebo i z profilu a ánfasu? Fotíš se, i pokud se během dne převlékáš? Fotíš pouze svršky nebo to bereš zgruntu a začínáš hned u prádla?

  Pokud vyloučíme poltergeista, který ti zůstal jako jediný možný podezřelý, ještě je tu možnost, že tvůj černý rolák už měl plné zuby toho otravného focení a spáchal sebevraždu skokem do drtiče odpadků. Nehledej rolák, hledej dopis na rozloučenou:)

  1. to je otazek. 🙂 nahodou zrovna tohle neni uchylka (pokud nepocitam, ze si to foceni uzivam, pac sem narcis), ale nutnost, a zeptej se asi jakehokoliv americkeho otroka korporatniho zla a bude na tom podobne. Striktni dress code v praci znamena ze nesmis mit behem min. 14 dni na sobe nic dvakrat. A zaroven nesmis nosit stejne veci ve stejne dny v tydnu (tedy napriklad abych mel zafixovany ze v pondeli nostim bilou kosili s modrou kravatou a v utery jemnej prouzek a sedivou kravatu). Musis furt alternovat. A kdo si to ma jako pamatovat? Takze oblecu, vyfotim, a sem v klidu.

   1. Takže ne tvoje ale americká úchylka. Orosilo se mi čelo:)

    Ještě tedy doplňující otázečka. To máte nějakého dress code kontrolora?

    Předpokládám, že si vás taky fotí nebo natáčí a pak záběry bedlivě studuje, porovnává a hříšníkům dává černé puntíky:)

 6. Brouku…..říká ti něco termín červí díra? Věř že to není jen tak nějaká fantasmagorie ale opravdu fungující časoprostorový úkaz. A má ho každá domácnost. U nás tedy funguje naprosto spolehlivě. Žere ale i v nejmíň očekávaných okamžicích zase vrací různé věci.Buď tedy trpěliv a uvidíš že se ten rolák najednou objeví řádně složený ve tvé šatní skříni/ šatně/komodě…. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *